meereg

Jaký máte názor na výběr křestního jména pro budoucího syna?

Původní meotázka
Chtěl bych pro svého budoucího syna jméno NIKOLA. Přijmení je východoslovanské a tudíž je kompaktibilní, alení to Šuhaj.

Potřebuji názor nezaujatých a nestranných. Uvažoval jsem i o jménu Boris, ale mé příjmení začíná písmenem S.

Odpovědi
led

Nikola Tesla je už celosvetovo známy, aj uchu to znie…
a teraz skúsme vysloviť ´Nikola Smeereg´ (miesto Smeereg vlož skutočné meno), ako to znie uchu budúceho otecka?

annas

Nikola může být mužské i ženské jméno.

Obě tato jména a další jejich varianty jsou přejaty z francouzštiny, ale jejich původním domovem je Řecko. Jedná se vlastně o jednu z variant jména Mikoláš či Níkoláos, jak zní původní tvar. Překlad tohoto jména je „vítězný lid“."
http://www.jme­naprijmeni.cz/jme­na/76-puvod-jmen--listopad/1087-puvod-jmen--nikola

Vzhledem k východoslovan­skému příjmení by se měl váš syn jmenovat Nikolaj, nikoliv Nikola.

V odkazu jsou uvedena slovanská jména. Zkuste si některé vybrat a spojit s příjmením.

http://www.vyznamy-jmen.com/c/Slo­vansk%C3%A1%20j­m%C3%A9na
Navíc jedna skutečnost je ta, zda se vám křestní jméno líbí, druhá, zda se hodí k příjmení. Z toho vyplývá, že volba je jen na vás.

Každý má jiný názor i na výběr křestního jména.

eleonnore

Pokud se bude jmenovat Nikola a příjmení začínat na S, už vidím, jak to bude chlapce vytáčet, až začne svoje jméno diktovat a všude mu budou psát "NikolaS (příjmení). Věř mi, budou to komolit. Zkusila bych jiné jméno, ačkoliv se mi Nikola/Nikolas docela líbí.

cochee

Nezaujatě a nestranně: řešíš kraviny. Kompaktibilní to jméno určitě není, páč to slovo znamená něco úplně jiného, než si myslíš.

Mc Merkurion

… teda já su, co se týče češtiny a jiných jazyků blbec negramotnej, ale mohl by mi někdo vysvětlit, co to znamená: „Přijmení je východoslovanské a tudíž je kompaktibilní, alení to Šuhaj.“? – co takto Sergej, aspoň bude mít monogram z obou stran stejnej …

marci1

Vzala bych v úvahu, že se jedná o mužské i ženské jméno. Třeba by mu jednou vadilo, že má stejné jméno jako jeho spolužačka, přítelkyně apod. 🙂 Co třeba Mikuláš?

da ny

Já bych takové jméno v žádném případě synovi nedala…
Nechte si to spočítat (pro jeho šťastnou a zdravou budoucnost)
http://camila­karolinss.wz.cz/
„Jméno je Váš osud“
https://www.me­gaknihy.cz/od­borna-naucna/84170-jmeno-je-vas-osud.html?utm_ce=ns&ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=mer­chant&utm_con­tent=Jm%c3%a9no­+je+v%c3%a1%c5%a1+o­sud+-+camila+Karolin­ss&utm_term=

led

annas, Nikola Šuhaj z Kolčavy, vzor pre Olbrachtovú baladu „Nikola Šuhaj loupežník“ sa naozaj volal Nikola a nie Nikolaj.

annas

Ad led,

vím, jak se jmenoval Šuhaj. Napsala jsem, že Nikola není slovanské jméno, ale má docela jiný původ. To je pravda. Proč takové jméno dostal loupežník, se asi těžko dovíme.

I ruský zdroj uvádí, že Name Nicole je francouzská verze jména ženského, mužského rodu jménem Nikolaj Jméno Nicola (nikoliv Nikola) je tzv. krátká forma jména Nicole .

Подробнее на http://kakzovut­.ru/names/nikol­.html