Avatar uživatele
pn65

Čím to je, když fotím slunko z mrakama tak mě to děla na objektiv hrozný odrazy nebo fleky, je to objektivem?

Chtěl by se zeptat, čím to je když fotím slunko z mrakama tak mě to děla na objektiv hrozný odrazy nebo jak já říkám fleky, je to objektivem?

Nemůžu fotit pěkný fotky, protože když to fotím z jakýhokoli úhlu, stejně tam mám ty odrazy.

Co stím? novej objektiv? nebo co, poraďtě

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nepíšeš o jaký foťák či objektiv se jedná. Ano je to vlastnost objektivu. Těžko s tím něco uděláš. Sluneční clonu nekupuj ta ti nepomůže.

Pokud máš prioritu clony, foť na tento režim a clonu nastavuj tak 5 – 8 .
Dále dej – EV !

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/688862/SAM_3194­.jpg

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pri fotení proti slnku je dobré používať slnečnú clonu. V prípade, objektívu, na ktorý nemožno nasadiť slnečnú clonu, použite akýkoľvek predmet na zaclonenie objektívu pred priamymi slnečnými lúčmi (pri najhoršom cloňte rukou).
Pokiaľ slnečné lúče prechádzjú cez mraky, listy stromov, môžu sa vlhkosťou mrakov,(listov) rozložiť aj na lúče farebného spektra.

Doplňuji:
V prípade fotenia slnka naozaj netreba slnečnú clonu, je to o optike, nastavenie objektívu – clona, rýchlosť viď mosojovu fotku v jeho odkaze
Tam možno už len:
„mosoj a ryby čo, berú, berú?“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Používáš historický fotoaparát bez MC-vrstev a o polarizačním fitru jsi ještě nikdy neslyšel? Máš-li zrcadlovku, tak si ty reflexy můžeš dát, kam chceš, tedy i mimo pole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Je to vlastnost objektivu. Kvalitní antireflexní vrstvy to mohou částečně potlačit, velikost a tvar reflexů se také dá částečně ovlivnit hodnotou clony.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek