Chroustový rok- je letos? Nebo kdy bude ?

Našla jsem dnes před domem mrtvého chrousta.Léta jsem neviděla žádného,vím že mají čtyřletý cyklus,ale já o chrousta nezavadila několik desetiletí a to žiju mimo velké anglomerace.Z dět­ství si pamatuji,že při „chroustových letech“ jich byly opravdu mraky a sbírali jsme je u babičky pro kachny,slepice a ryby…:D

Nejlepší odpověď
briketka10

no minulý rok jsem si moc nevšimla měly jsme moc starostí, tak jsme nechodily na sestřinu zahrádku, ale jestli budou letos tak to se máme na co těšit vždy jich je spousta a oháníme se rukama ☹

Další odpovědi
hanulka11

Hodně slyším ,že letos je jich všude plno – tak nevím . Sama jsem nenatrefila

Drap

Pravda je , že před čtyřmi léty chrosti byli, jestli to vyjde i letos, to teprve uvidíme. Nedá se to brát přesně po čtyřech létech a taky záléží hodně na lokalitě.

Hykam

Letos už jsem taky narazil na chroustový mrak, jel jsem zrovna po dálnici a musel jsem zpomalit. Trochu mne to překvapilo, protože i v loňském roce jsem viděl spousty chroustů. Naráželi nám přímo do baráku, nedali se přehlédnout.