Savier

Chrání mě karosérie auta před vdechováním výfukových plynů?

Pokud pojedu autem, je to pro mé zdraví lepší než kdybych sel pěšky? (Ve městě)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne. Naopak, v autě může být (při popojíždění ve městě) ještě víc škodlivin, protože je nutné větrání a vzduch se dovnitř dostává z okolí auta, tedy znečištěný výfukovými plyny okolních aut. Moderní auta mají filty v klimatizacích, ale ty zachytí prach a pylová zrna, ne plynné znečištění.

Další odpovědi
Dochy

Je tam nějaký kabinový filtr, ale jinak dýcháš to co ostatní v okolí. A vzhledme k tomu, že většinu doby pojedeš tudy co spousta jiných tak ten vzduch budeš brát z poměrně znečištěných lokalit.

Drap

Ne, neni. Do auta se dostává ten samý vzduch který ve městě dýcháš.

Filip84

Není auto jako auto!: kup si Škodu Sentinel. 👌😎

Podívej se:

  1. ušetříš za palivo, jezdí (primárně) na uhlí či dřevo, sekundárně na pneumatiky, papír, mumie atp.; pro více informací kontaktuj 조선민주주의인민공화국 철도성 na čísle +850 2 18111, oni s tím mají zkušenosti, kterak pálit v parních lokomotivách pneumatiky, skrze namáhavý pochod. Nejprve ale požádej na tour@youngpioneertours.com o kontakt na Korejské státní železnice, oni by měli být s to zjistit číslo, protože mezinárodní spojovatelská služba v Pyongyangu Tě nespojí, pokud neznáš přesně číslo, i když číslo zná. Pak se nauč lidově demokratickou korejštinu, a až potom volej – jest to drahé!
  2. kdo vysoko sedí, ten daleko vidí!“, a Ty, navíc, nebudeš sedět, ale stát, protože i tak budeš mít co dělat, abys ten Maschine uřídil. No a kdo vysoko stojí, tak je vysoko nad těmi výfuky a má lepší luft.
  3. nemá to zasklení, bylo by to nepraktické (mimo jiné by se to sralo od mouru), takže ani podobné pakoniny, jako klimatisaci, protipylový a protiprachový filtr, stěrače, ostřikovače atp. A nemusíš mít strach, budeš chauffeur a kotelník v jednom, zima Ti nebude ani v nejtužších mrazech. A co není, to se nepokazí, to za prvé, no a za druhé, budeš pořád na čerstvém Luftě, a k tomu se Ti nebudou kumulovat výfukové zplodiny v kabině – kde není ani exekutor nebere!
  4. má to vysokou pasivní bezpečnost, protože všecky osobáky máš pod nohama, takže: ať si to do toho picnou, Ty jedeš stejně pomalu. A má to i vysokou aktivní bezpečnost: píšťalu ekstra mocnou, takže, když Ti to bude chtít bába s chodítkem napálit pod kola, zapískáš, a v tu chvíli je bába pochcaná i posraná, i kdyby byla skoro hluchá. To samé fakani: na YouTube je video, kterak pasanti reagují, když na ně chauffeur z malého autíčka troubil fake píšťalou z lokomotivy: pochcaní, posraní. A Ty nebudeš mít fake, Ty budeš mít pravou píšťalu!
  5. cizí zplodiny Tě moc interessovat nemusí, Ty budeš mít dostatečný interess o vlastní zplodiny, teda podle toho, co budeš zrovna pálit pod kotlem. A taky proto, že ostatní chauffeuři a passanti nebudou mít zrovna interess se k tomu Tvému silostroji přibližovat, skrze ten kouř, co budeš produkovat.
  6. jest to spolehlivé, jednoduché na provoz. Sice abys vyjel, musíš to tak dvě hodiny roztopit, a po jízdě vypustit vodu a vyčistit kotel, ale, zase, se to nepokazí, parní Maschine je spolehlivý a jednoduchý. Takže je to ekologické, nebudeš potřebovat žádné filtry pevných částic, neodejde Ti padesátá třetí lambda sonda a nemusíš řešit emisní třídu – má to emisní třídu Euro –35: parní provoz.

Takže: Škoda Sentinel do každé rodiny! 11 z 10 topičů parních lokomotiv doporučuje vyměnit das Auto Skoda Henlein za Škodu Sentinel. 👌😎😂😂😂

da ny

Spíše ne.
Dnes bude záležet také na typu a četnosti výměny kabinového filtru (HEPA).
„Vzduch v autě může být až pětkrát špinavější než ten venkovní, upozorňuje německý autoklub“
https://www.au­tosalon.tv/no­vinky/ridicuv-chleba/vzduch-v-aute-muze-byt-az-petkrat-spinavejsi-nez-ten-venkovni-upozornuje-nemecky-autoklub

Porkman

Pokud máš Felíciu, tak ne😂