Damiana

Chováte se tak, jak vnitřně cítíte?

Stává se vám, že něco druhému vykládáte a slyšíte sami sebe říkat něco, co si vůbec nemyslíte? Říkáte si: Co to povídám?, takový/á vůbec nejsem, vždyť to ani nechci. Ale jedete dál…
Zejména u hádek se to prý stává často, ale myslím to na jakoukoli situaci – i tu hezkou. Nemyslím přetvařování se, kdy se chcete dělat lepším, ale prostě normální rozhovor (za střízliva 🙂.

Nejlepší odpověď
Andělé

Ano. Jsem spontánní člověk,chovám se tak,jak cítím. Skoro jako děti. Zná mě tak i mé okolí,sami mi tvrdí,že jsem upřímná a je to prý na mě vidět. Mamka mi vždy říkala,že jsem průhledná. Dávám najevo radost,lásku,ale stejně tak bolest a smutek.
Mně to jinak nejde.
Samozřejmě když je na mě někdy drzá dcera,tak se snažím hodně ovládat,abych se nenechala vyprovokovat,v té chvíli se vlastně přetvařuji,protože vnitřně cítím zlost,ale navenek ho nedám tolik najevo.
Někdy ji také vynadám,ale spíše se snažím v tomto ovládat a nekřičet,což je pochopitelné.

Další odpovědi
WeeBear

Přiznám se, že u hádek jsem jeden čas měla ve zvyku říkat slova velmi nehezká a přehnaná oproti realitě., ale jsem moc ráda, že jsem se toho zbavila. Hádky vyměnily spíše výměny názorů a řešení problémů. A u hezkých věcí se nepřetvařuji nikdy. Proč taky? 🙂

poa.li

Občas říkám něco, co vnitřně necítím. Není to však tím, že bych chtěl lhát, ale že nedokážu v danou chvíli rozeznat, co cítím. Pracuji na tom, abych se to co nejvíce naučil… V některých situacích proto raději mnlčím a vyjádřím se, až nabydu „jistoty“..

venkovan

Bez problémů. Zaplacených 6 vizourů načepovaných číšníkem z láhve s etiketou zelená výčepní donutí každého říkat číšníkovi něco jiného než vnitřně cítí.