Chodí se na operaci alespoň v nějakém oblečení?

Zdravím...napadlo mě,když jde někdo na operaci břicha(např.) nechají mu třeba spodní prádlo,nebo jde do naha? Nebo třeba když operují někomu nohu-nechají mu horní dil oblečení? (p.s.nikdy jsem na operaci nebyl...vím asi divná otázka :) )

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nenechají nic z vlastního oblečení, na sále je přísně sterilní prostředí. Neoperované části těla se přikrývají sterilní látkou.

Další odpovědi:

Zlatý

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že i na operaci v obličeji nenechají ani spodní kalhotky.

Zlatý

Nenechává se opravdu nic. Ale obléknou člověku anděla. U operace je potřeba člověka i mnohdy vyholit. Nikdo tě na sále nahého vystavovat nebude.

Zlatý

Já tě ujišťuji, že až budeš ležet na tom prkně ( říká se tomu operační stůl) tak ti bude úplně jedno co máš na sobě.

Zlatý

Nebojte sa, nech prídete v čomkoľvek, sestričky sú ako malé dievčatá, ony si svoju bábiku Kena oblečú podľa svojho, dovezú na posteli na sálu a pripravia pre uja doktora...Na sále si vás uspia, takže vám bude úplne jedno, v čom ležíte. Než takéto módne myšlienky si radšej zopakujte počítanie ovečiek, budete to potrebovať
Jedna ovečka, druhá ovečka, tretia oveč...

Pokročilý

Ještě doplním– pokud jde o banalitu, jako třeba malý zákrok na obličeji (např. vyříznutí znaménka), spodní prádlo Ti nechají, nicméně Ti dají ten "obleček", co se vzadu nezapíná (na což jsem přišla poměrně pozdě, hehe).
Doplňuji:
Aha, tak to se asi bude lišit od nemocnice. Já jsem byla na zákroku na obličeji (spánková oblast) a prádlo mi nechali.

Teda já byl na cévní zákrok,dělá se to přes tříslo a byl jsem celou dobu nahý i v předsálí a nejhorší,že kolem mne pořád chodilo asi šest sestřiček,zvyknout se dá ale na vše.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.