hanculka

chemické rovnice

jak bych přečetla tuto rovnici:
CH4 + 2O2 → CO2 + 2H20

Odpovědi
Lucijej

Jedna molekula methanu plus dvě molekuly kyslíku reagují za vzniku molekuly oxidu uhličitého a dvou molekul vody

kyselina 5

Lze také číst: 1 mol metanu reaguje se 2 moly kyslíku, za vzniku jednoho molu oxidu uhličitého a dvou molů vody.

mosoj

Rovnici si přečti tak jak je napsaná. Jinak je to hoření metanu.

Bobrice123

Kolik gramů oxidu fosforečného vznikne spálením 500g červeného fosforu (P).Do reakce vstupuje ještě kyslík.Diky za odpověď