Pokročilý

Chci si koupit na Aukru televizi, ale bojím se že mně nic nepošlou. Je to bezpečné?

Dobrý den. Scháním levnou LCD televizi a na Aukro nabízejí za 6000 Kč televizi Toshiba s uhl. 120 cm za 6000 Kč. Ale já jsem na Aukro nikdy nenakupoval a takhle na internetu mnoho lidí říká, že si kupovali něco na Aukru a potom poslali peníze předem a nic nedostali. Já se bojím, abych nevyhodil 6000 Kč z okna a pak mně nic nepošlou. Je Aukro vůbec bezpečné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Aukro není bezpečné. Může se stát, že vás prodejce podvede a také se může stát, že zboží, které jste v životě neviděl nebude odpovídat vaší představě. Nicméně akro má nějaký program na ochranu kupujícího, prostudujte si jej (pokud budete podveden, tak za jistých okolností vám aukro nahradí škodu). Dále je v aukru hodnocení uživatelů, tak se podívejte co o vašemprodávajícím píší ostatní (ani toto není neprůstřelné, ale většinou to nějaký obrázek poskytne)

Největší riziko podle mně je, že zkrátka nakupujete na inzerát zboží z druhé ruky které jste neviděl zblízka.

Další odpovědi:

Zlatý

Bezpečné snad bývalo, dnes již není. Pokud si netroufáš, kupuj jinde.

Najdi si prodejce podobného zboží z okolí (ať nemáš cestu dražší, než přístroj) a TV si převezmi osobně - po vyzkoušení, osobně (hotově) i zaplať.

Pokročilý

Na Aukru sice již pár let nakupuji a bez větších problémů,nejspíš to bude tím že kupuji menší a levnější věci,tak max do 2000,- Kč.Sám za sebe si myslím,že na podvodného prodejce narazíš všude,tedy i na již zmiňovaném Aukru,co můžu poradit z vlastní zkušenosti dražší zboží nikdy neplať předem,loni jsem kupoval foťák za 4000,- Kč,platil předem a dodnes nemám ani foťák natož peníze.Samozřejmě si zjisti vše dostupné o prodejci a popřípadě se s ním zkus dohodnout na osobním převzetí a placení současně,teď jestli se Ti vůbec vyplatí jezdit na druhý konec republiky atd...Jinak přeji hodně štěstí při nákupu ... :-)

Bronzový

Aukro je v tomhle celkem v pohodě.
Sleduj hodnocení prodejce

Zlatý

Jelikož se jedná již o větší částku, raději bych tuto koupi nedoporučovala.

Zlatý

Aukro samo o sobě je bezpečné. Kupovat ale lelkou televizi tímto způsobem považuju za zbytečné riskování. Nejde ani tak o to, že nepošlou nic, ale o to, že televize příjde vadná nebo poškozená. Pokud si ji nevyzkoušíte před přepravou, tak reklamace bude prakticky vyloučená. U tak velké, křehké a drahé věci bych považoval za naprosto samozřejmé si pro ni osobně přijet a vyzkoušet.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.