Chci se zeptat na prodej ojetého auta

včera sem prodal auto bez technické,potom mi ta osoba volala že auto přestalo jet!jaké má práva?a on ten motol zadřel ikdyž věděl že nemá jet dál!tak že odrovnal celé auto,a ještě jedná otázka,tvrdí mi že je to jiné auto než je uvedeno ve smlouvě což není pravda ale vyhrožuje že jde o podvot a že sem ho celou dobu uváděl v omyl,a hrozí mi že je to trestný čin,je nebo není!děkuji za odpovědi sem už celkem zoufaly

Nejlepší odpověď
ReHu

Ahoj, já si myslím, že trošku o to, komu jsi auto prodal. Zda to je nějaký známý či neznámý. Se sousedem je možnost, že se nějak dohodneš, pokud je to člověk cizí, nikdy nevíš, co od něj můžeš čekat a raději bych se šla zeptat k nějakému právníkovi. 1.návštěva je někdy zdarma a pak se to může být třeba za nějakou poradu pár set Kč. Hodně ětěstí. Rehu

Další odpovědi
standa

Pokud jste uzavřeli řádnou kupní smlouvu a pokud je ve smlouvě předmět koupě nezaměnitelně identifikován a pokud z kupní smlouvy nevyplývají pro kupujícího nějaká práva na případné odstoupení od smlouvy vzhledem k nějakým přesně daným podmínkám a pokud došlo k naplnění smlouvy tím, že Vy jste auto předal a kupující převzal a zaplatil kupní cenu, tak je prodej platný a nevratný.

Jeho zastrašováním se nenechte vyvést z míry a naopak jej nejlépe písemně upozorněte, aby zanechal zmiňovaného ´zastrašovacího´ jednání, protože jinak se obrátíte na Policii s podnětem pro přezkoumání zda se jeho jednání nedá kvalifikovat jako přestupkový nebo i trestný čin.

satan

Pokud jste měl vše řádně ošetřeno ve smlouvě kterou kupujicí podepsal tak je vše vpořádku.Je spousta takovýchto lidí kteří svou vinou takto koupené auto odepíší a potom chtějí zpět peníze tak vyhrožují.Opravdu záleží jak máte sepsanou smlouvu.