KuByk002

Poctivý autobazar?

Zdravím, otec má v plánu kupovat ojeté auto, autům sice rozumí, ale od oka nepozná jestli má auto o 50 000 km stočený tachometr. A tak se chci zeptat, existuje někde nějaký poctivý autobazar (nejlépe zlínský a moravskoslezský kraj)? Jak jsem hledal na netu, tak jsem natrefil na autobazar ESA, který se ohání nějakým certifikátem Cebia, díky kterému se nemůže stát, že by měl stočený tachometr. Opravdu to tak funguje nebo je to jen reklamní tahák a raději hledat auta ze soukromých inzerátů?
Díky :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Proboha co je to za blábol? Z čeho by to mohli zjistit? Cožpak má majitel vozidla povinnost vést knihu jízd nebo jezdit do servisu? Cebia může maximálně zjistit porušení identifikátorů. Nespěchejte, najděte si přímého prodejce, nejlépe dlouhodobého majitele.

Další odpovědi
autacek

„poctivý autobazar“ ??? Něco takového neexistuje.

ladaadal

Stejně jako s chytrým policajtem a Lochnesskou příšerou, hledat můžeš jak chceš, hodně se o tom mluví, ale nikdy to nikdo neviděl.

jpau

O 50 000 Km to poznáš. Opotřebení interieru apod. Samozřejmě vyvstává otázka, zda-li je lepší koupit nestočený vrak (majitel neměl prachy, málo jezdil, zanedbával udržbu) nebo olítanější auto v dobrém stavu (majitel měl prachy, hodně jezdil a dodržoval servisní manuál). To nechám na Tobě. Obecně bych se bazarům vyhýbal (raději zprostředkovaný prodej přímo od majitele) a když bazar pak nekupovat podezdřele dobré auto v podezdřele dobrém stavu za podezdřele málo peněz.

cukrar

Nevím zdali je každý autobazar podvodný. Zfalšovat lze všechno.
Lze samozřejmě dohledat historii vozidle dle servisních zápisů.
Já si nechal vyjet zápis dle vinu. Pravidlené prohlídky v servisu, pak mezera… našel jsem lístek na výměnu oleje a zjistil jsem že servismanem byl kamarádův kamarád…
Nikdo Vám neporadí, jak se nenechat ošálit na 100%..