j.a.x.1

chci se zeptat jestli se zmenba zakona tyka i mne

chci se zeptat jestli se zmena zakona tyka i mne dostal jsem trest za rizeni bez ridicaku.nebyl jsem pod vlivem zadne navykove latky. byl jsem odsouzen k verejne prospesnym pracim rok zakas rizeni a tri mesice nepodminene vztahuje se amnestie taky name. i kdys jsem do vykonu trestu jeste nenastoupil?

Odpovědi
standa

Důvodem pro „řízení BEZ řidičáku“ může být:

  1. fakt, že jste jej ani nikdy předtím neměl
  2. to, že sice řidičák máte, ale jen např. skupinu B a Vy jste řídil náklaďák, takže jste řídil BEZ patřičného řidičského oprávnění
  3. skutečnost, že Vám byl řidičák dříve zadržen z různých jiných důvodů a Vy jste tedy v danou chvíli řídil BEZ řidičáku.

No a ´amnestie´ (jak se lidově nazývá účinnost nového trestního zákoníku) se vztahuje na případy ad a) i ad b).

Pokud se Vás týká varianta „a“ nebo „b“ , tak se Vám tresty dnem 1.1.2010 RUŠÍ.