d.mataskova

chci se jeste zeptat muj pritel ma paragraf 247 odst. 1 pismen. d) a e) proc tam jsou 2 pismena?

co to znamena?je tet ve vykonu trestu dostal 5 mesicu a uz 2 mesice tam je myslite ze by ho mohli skrs tu amnestitii pustit?

Odpovědi
standa

To písmenko „d“ znamená, že pachatel ukradl věc, kterou měl někdo jiný na sobě nebo při sobě.

A to písmeno „e“ znamená, že se jedná o opakovanou drobnou krádež.

Trest by teoreticky mohl být zkrácen, protože skutek dle písmene „e“ bude ´amnestován´ a zůstane tak jen ta krádež dle písmene „d“.

Ale je to na posouzení soudu, protože i to samotné „d“ má horní sazbu 2 roky, tak je dost možné, že souhrnný trest 5 měsíců zůstane v platnosti.

Počkejte, v průběhu měsíce ledna by přítel měl dostat vyrozumění od soudu…