sovin

chci přestavit motorku a budu muset převařit uchycení motoru, čeho se mám bát, čím to svařit a dělat to vůbec???

chci si přestavět motorku dát tam jiný motor a potřebuju předělat uchycení na motoru a někdo říká že by to nedělal že može prasknout rám a někdo že to je v pohodě že to bude držet když to udělám COčkem atd. tak se chci zeptat. má to byt dělané z enduro rámu 50ky r.v. 1999

Nejlepší odpověď
tom004

Každopádně,je to,zásah,do konstrukce rámu,a ta je zakázaná.Ale,na černo,se dá udělat lecos,i zabít se,po takové „úpravě“.Nedělal bych to.

Další odpovědi
mojitek

Kdyz pominu ofic.duvod ze je to zakazane(zasah do konstrukce),tak se na to juknu selskym rozumem ktery mi rika,ze je to krajne nebezpecne pokud se to neudela naprosto profesionalne­.Naslednym dodatecnym svarovanim narusite strukturu materialu a vzniknou oku neviditelne prasklinky.Tak pozor na to

josefosmy

Jestliže chceš dát místo 50ky jinou 50ku a svaříš to opravdu dobře, tak si myslím, že by to mohlo držet. Navíc bych řekl, že jelikož bude motor uchycen na dvou až třech bodech, tak se utrhne nejdřív první a při pravidelné kontrole na to příjdeš. Pokud tam chceš dát ale silnější motor, tak to už je víc nebezpečný a dal bych od toho ruce pryč. Toť můj názor.