nesnasims

Motorky-motor

Zajímalo by mě, proč se třeba některé motorky nevyrábějí se vznětovým motorem tudíž by jezdili na naftu.Jaký je tam prbolém?

Nejlepší odpověď
Alesh

Proč motorky nejezdí na naftu? Ve zkratce proto, že naftové motory jsou těžší a nedosahují takových maximálních výkonů jako benzinové. Jejich známou výhodou je ale nízká spotřeba (a tím delší dojezd) a také tah od spodních otáček.

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/motorky-na-naftu-vojenske-specialy-i-supersporty-fs0-/motorky.aspx?c=A080207­_181215_motor­ky_fdv

Další odpovědi
Kokys

U nafty potřebuješ hodně vzduchu aby si jí spalil dost pro dobrej výkon. Takže, aby byly výkonné, tak by bylo potřeba je dělat s turbem a ta váha hraje asi nejdůležitější ro­li.

Jinak se ale dělaj: http://auto.id­nes.cz/motorky-na-naftu-vojenske-specialy-i-supersporty-fs0-/motorky.aspx?c=A080207­_181215_motor­ky_fdv

honza19hk

víš jakej je rozdíl mezi benznovým a dieslovým motorem? hlavně váhový a konstrukční.Navíc naftový motor bez turba nic moc netáhne.U otorek je potřeba výkon při malé váze. To je jako narvat motor z vypr. tanku do škody 120.Popravdě jsem to zkoušel a jde to. jenže právě tam je ten váhový rozdíl,když je motor 3× těžší(4.2tuny) jak celé auto.To samé by bylo u těch motorek.

mojitek

Enfield India(diesel motor) ,spotřeba cca 1,5 litrů,zrychlení 0–100 km/h cca 22 sec 😉