Avatar uživatele
Registrovaný

Chci dát výpověď z bytu

Maminka má možnost získat bydlení v bydlení v domově pro seniory. Chtěla bych vědět,kdy může dát výpověď z bytu. Mohla by ji dát ze dne na den? Jsou k tomu nějaké zákony kterými se může majitel bytu nějak bránit?Bydlí zatím v pronajatém bytě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1. předpokládám, že maminka bude mít možnost bydlet v domově pro seniory ihned poté co skončí pronájem ve stávajícím bytě

2. ze dne na den může maminka stávající nájem skončit jedině po DOHODĚ s pronajímatelem..., jinak musí dát výpověď (§ 710/2 občanského zákoníku

3. pokud se napoprvé s pronajímatelem na brzském skončení nedohodnete, tak podejte (do konce září) výpověď a výpovědní doba začne běžet od 1.10. a pronájem tak skončí k 31.12. Poté, v návaznosti na možnosti uzavřít novou smlouvu v domově pro seniory, se pokuste s pronajímatelem o novou dohodu např. k 31.10. či 30.11., pokud vám nevyhoví (což nemusí), tak nájem skončí až 31.12.

Zmiňovaným zákonem je občanský zákoník

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t8h7.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.