Avatar uživatele
Josef 2000

Chcete abychom byli zase České království?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 3842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Ne

Ne.
A král by byl kdo? Jako že by jsme si ho zvolili? Já jsem si neuměla vybrat v prezidentských volbách v druhém kole, to jak to dopadlo a kdo je prezident mě vůbec netěší. No ale říkám si, za pár let se to snad změní, ale zvolit si krále, to by bylo na pořád. Ne nechci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Ne

Ne, je to nerealizovatelné a já jsem odjakživa odpůrce monarchie. Šlo by to proti mému přesvědčení, názoru a asi bych musel odevzdat i stranickou knížku, protože bych otočil de facto o 180°

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

nevím

Ocko:
Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Ne

Doplňuji:
Myšlenka znovuzaložení monarchie zní sice hezky, ale podle mne patří spíš do sféry romantických představ a ti, kdo jí prosazují si jaksi neuvědomují pár drobností. 1) že neexistuje vhodný člověk/ rod, který by mohl právoplatně převzít korunu a trůn. 2) Že ani v dobách monarchie nebylo vše úplně dokonalé a král rozhodoval obvykle podle svých představ, pro svou prestiž a podle svých rozmarů. 3) Pokud bychom se teoreticky stali monarchií konstituční (což je ve 21. století asi pravděpodobnější), moc bychom si nepomohli. Král je totiž v těchto zemích podobnou reprezentativní figurkou, jako v republice prezident, jen s tím rozdílem, že královký trůn po něm získává většinou jeho potomek nebo jiný příbuzný.

Upravil/a: Nuk nuk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Ne

Děsivá představa s nedozírnými následky.Královská koruna je jen jedna a každý potencionální kandidát by o ni určitě bojoval do posledního vydechnutí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
markos111

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Melkor

Ne

Doplňuji:
Samozřejmě že ne…

Upravil/a: Melkor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
maistrdc

Ano bude to lepší

Doplňuji:
Ale pokuď bych byl král já.

Upravil/a: maistrdc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standazlomu

Ano bude to lepší

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MonkeyKing

Ano bude to lepší

Doplňuji:
Podívejte si na Anglii – stěžuje si někdo??
Mohl by začít kníže, ten je z Rakous, takže určitě něco pochytil :D

Upravil/a: MonkeyKing

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Photoguy

nevím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek