Josef 2000

Chcete abychom byli zase České království?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne

Ne.
A král by byl kdo? Jako že by jsme si ho zvolili? Já jsem si neuměla vybrat v prezidentských volbách v druhém kole, to jak to dopadlo a kdo je prezident mě vůbec netěší. No ale říkám si, za pár let se to snad změní, ale zvolit si krále, to by bylo na pořád. Ne nechci.

Další odpovědi
Bedy

Ne

Ne, je to nerealizovatelné a já jsem odjakživa odpůrce monarchie. Šlo by to proti mému přesvědčení, názoru a asi bych musel odevzdat i stranickou knížku, protože bych otočil de facto o 180°

anonym

nevím

Ocko:
Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.

Nuk nuk

Ne

Doplňuji:
Myšlenka znovuzaložení monarchie zní sice hezky, ale podle mne patří spíš do sféry romantických představ a ti, kdo jí prosazují si jaksi neuvědomují pár drobností. 1) že neexistuje vhodný člověk/ rod, který by mohl právoplatně převzít korunu a trůn. 2) Že ani v dobách monarchie nebylo vše úplně dokonalé a král rozhodoval obvykle podle svých představ, pro svou prestiž a podle svých rozmarů. 3) Pokud bychom se teoreticky stali monarchií konstituční (což je ve 21. století asi pravděpodobnější), moc bychom si nepomohli. Král je totiž v těchto zemích podobnou reprezentativní figurkou, jako v republice prezident, jen s tím rozdílem, že královký trůn po něm získává většinou jeho potomek nebo jiný příbuzný.

johana 56

Ne

Děsivá představa s nedozírnými následky.Královská koruna je jen jedna a každý potencionální kandidát by o ni určitě bojoval do posledního vydechnutí…

markos111

Ne

Melkor

Ne

Doplňuji:
Samozřejmě že ne…

maistrdc

Ano bude to lepší

Doplňuji:
Ale pokuď bych byl král já.

standazlomu

Ano bude to lepší

MonkeyKing

Ano bude to lepší

Doplňuji:
Podívejte si na Anglii – stěžuje si někdo??
Mohl by začít kníže, ten je z Rakous, takže určitě něco pochytil :D

Photoguy

nevím