Pokročilý

Chcete aby jsme byli zase České království

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne

Ne.
A král by byl kdo? Jako že by jsme si ho zvolili? Já jsem si neuměla vybrat v prezidentských volbách v druhém kole, to jak to dopadlo a kdo je prezident mě vůbec netěší. No ale říkám si, za pár let se to snad změní, ale zvolit si krále, to by bylo na pořád. Ne nechci.

Další odpovědi:

Zlatý

Ne

Ne, je to nerealizovatelné a já jsem odjakživa odpůrce monarchie. Šlo by to proti mému přesvědčení, názoru a asi bych musel odevzdat i stranickou knížku, protože bych otočil de facto o 180°

nevím

Ocko:
Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.

Stříbrný

Ne

Doplňuji:
Myšlenka znovuzaložení monarchie zní sice hezky, ale podle mne patří spíš do sféry romantických představ a ti, kdo jí prosazují si jaksi neuvědomují pár drobností. 1) že neexistuje vhodný člověk/ rod, který by mohl právoplatně převzít korunu a trůn. 2) Že ani v dobách monarchie nebylo vše úplně dokonalé a král rozhodoval obvykle podle svých představ, pro svou prestiž a podle svých rozmarů. 3) Pokud bychom se teoreticky stali monarchií konstituční (což je ve 21. století asi pravděpodobnější), moc bychom si nepomohli. Král je totiž v těchto zemích podobnou reprezentativní figurkou, jako v republice prezident, jen s tím rozdílem, že královký trůn po něm získává většinou jeho potomek nebo jiný příbuzný.

Stříbrný

Ne

Děsivá představa s nedozírnými následky.Královská koruna je jen jedna a každý potencionální kandidát by o ni určitě bojoval do posledního vydechnutí...

Pokročilý

Ne

Doplňuji:
Samozřejmě že ne...

Ano bude to lepší

Doplňuji:
Ale pokuď bych byl král já.

Ano bude to lepší

Bronzový

Ano bude to lepší

Doplňuji:
Podívejte si na Anglii - stěžuje si někdo??
Mohl by začít kníže, ten je z Rakous, takže určitě něco pochytil :D

Pokročilý

nevím

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.