PotrebujiPor

Je možné v 16 letech sám cestovat po ČR?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné, aby 16 letá osoba cestovala sama po republice (ČR). S kamarádem jsme si naplánovali, že během prázdnin bych u něj přespal a někam bychom zašli, bohužel se tady asi naskytá problém. Myslel jsem, že bych jel normálně vlakem. Když jsem sdělil nápad otci, tak ten hned zareagoval s tím, že dokud mi není 18, tak sám nemůžu nikam cestovat. Je na tom něco pravdy? Předem děkuji za jakoukoli odpověď…

Děkuji moc za odpovědi. Dovolení rodičů je slovní, nebo musí být i písemně pro případ, že by mě někdo zastavil a neviděl by nikoho se mnou (třeba policie). Otec mi netvrdí, že mi neprodají lístek na vlak, ale že do 18 let mají za mě zodpovědnost oni a když se něco stane, tak bych tam nikoho neměl + k tomu připojil něco v tom smyslu, že do 18 nemůžu sám nikam cestovat.

Nejlepší odpověď
gecco

Je možné, aby šestnáctiletý člověk cestoval sám – pokud mu to zákonný zástupce (rodič/e) dovolí…
Pokud ne, pak ne…
😉

Další odpovědi
UltraFan

Jistě že to je možné, chce to je povolení rodičů 🙂

Loni (když mi bylo 16) jsme s přítelkyní o prázdninách na motorce projeli skoro celou ČR 🙂

Kelt

Pokud nejsi plnoletý, odpovídají za tebe rodiče. Já jel v 16 letech poprvé sám vlakem až do Bratislavy.

Mc Merkurion

… a v kolika myslíš, že jsme začli jezdit na čundr …

Kura

To jako otec tvrdí, že ti neprodají lístek do busu nebo na vlak ?
😁