Je možné v 16 letech sám cestovat po ČR?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné, aby 16 letá osoba cestovala sama po republice (ČR). S kamarádem jsme si naplánovali, že během prázdnin bych u něj přespal a někam bychom zašli, bohužel se tady asi naskytá problém. Myslel jsem, že bych jel normálně vlakem. Když jsem sdělil nápad otci, tak ten hned zareagoval s tím, že dokud mi není 18, tak sám nemůžu nikam cestovat. Je na tom něco pravdy? Předem děkuji za jakoukoli odpověď...

Děkuji moc za odpovědi. Dovolení rodičů je slovní, nebo musí být i písemně pro případ, že by mě někdo zastavil a neviděl by nikoho se mnou (třeba policie). Otec mi netvrdí, že mi neprodají lístek na vlak, ale že do 18 let mají za mě zodpovědnost oni a když se něco stane, tak bych tam nikoho neměl + k tomu připojil něco v tom smyslu, že do 18 nemůžu sám nikam cestovat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je možné, aby šestnáctiletý člověk cestoval sám - pokud mu to zákonný zástupce (rodič/e) dovolí...
Pokud ne, pak ne...
;-)

Další odpovědi:

Pokročilý

Jistě že to je možné, chce to je povolení rodičů :-)

Loni (když mi bylo 16) jsme s přítelkyní o prázdninách na motorce projeli skoro celou ČR :-)

Bronzový

Pokud nejsi plnoletý, odpovídají za tebe rodiče. Já jel v 16 letech poprvé sám vlakem až do Bratislavy.

Bronzový

... a v kolika myslíš, že jsme začli jezdit na čundr ...

Pokročilý

To jako otec tvrdí, že ti neprodají lístek do busu nebo na vlak ?
:-D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.