crazyking

Česká pošta

Máte někdo zkušenost, jak to je u české pošty s balíkem, který je pojištěný na určitou částku a dojde v porušeném stavu? Jestli vám při nepřevzetí vyplatí částku, na kterou byl balík pojištěn, případně jak to řeší?
Doplňuji:
takže je zcela bezpředmětné pojistit něco na hodnotu vyšší, že zboží má, jelikož si to v podstatě ohodnotí pošta? pak nechápu, proč se to pojišťuje, jen por případ celkové ztráty?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud byl pojištěn na určitou částku a ta věc je poškozena, tak vyplatí částku na kterou bylo pojištěno. Pokud však poškozená, nebo chybějící věc měla podstatně menší hodnotu, vyplatí jen skutečnou hodnotu věci.

Další odpovědi
WeeBear

Při nepřevzetí? To je co? 🙂

.. Ona je otázka, co označuješ za porušený stav. Pokud jde o ztrátu, či úplné zničení (vím, že o tom nebyla řeč, jen vypisuju veškeré možnosti), či úbytek nebo POŠKOZENÍ OBSAHU, tak zajděte na poštu za pracovnicí u oddělení balíků (pokud máte menší poštu, tak prostě k libovolné přepážce), předložte pracovnici zásilku a můžete sepsat reklamaci, která může, či nemusí být uznána.

Pokud je poškozen jen obal balíku, tak na 98% nic nedostanete. Pokud však poškození zasáhlo i obsah balíku, tak tam určitě zajděte. Ovšem, připravte si co nejvíce argumentů, proti obchodní psychologii. Zprvu bude i možné, že se vás slečna/paní na přepážce bude snažit odbít, ať nemusí reklamaci sepisovat. Hodně štěstí! 🙂

Doplním: Ohodnoťte si obsah jeho opravdovou cenou. Pokud dáte nižší cenu, než má obsah, dostanete při ztrátě nižší cenu. Pokud však obsah nadhodnotíte (např. prstýnek za 2000 udáte jako obsah s ud. cenou za 5000), tak pošta vše prověří (přikládají se doklady o ceně obsahu, svědci, či podobně), dostanete nižší částku, tj. skutečnou cenu např. onoho prstýnku, tedy ne pět tisíc, ale dva.

Při poškození se posuzuje podle paušální částky v Poštovních podmínkách, mám dojem, že je uváděná v procentech z udané ceny.

Snad jsem pomohla. 🙂 Pokud budete ještě něco, tak můžete napsat novou otázku, odpovím znovu a ráda. 🙂