Čerpání „staré“ a letošní dovolené a její proplacení

Dobrý den,
mám od zaměstnavatele z minulého roku převedenou dovolenou 9,5 dne + dalších 5 dní mám nařízeno vyčerpat do konce března(smlouvu mám do konce května – akorát ta letošní dovolená vychází, aby mi ji nemusel proplácet, když si ji vyberu). Jestli mám správné info, tak stará dovolená nejde proplatit, ale jak to funguje, když mi ji zaměstnavatel na konci loňského roku vyčerpat nedovolil? A jak by se to lišilo od toho, že jsem si ji úmyslně nebybral? Je zde nějaká možnost nechat starou dovolenou proplatit? Jakým způsobem to pak bude řešeno s loňskou či letošní dovolenou, když mi zaměstnavatel z provozních či jiných důvodů nakonec do konce března nedá?

díky moc za info

Honza

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/zmeny-v-cerpani-dovolene-2012/

od roku 2012 jsou změny..
můžete se podívat na internet tam je spoustu odkazů..