WeeBear

Cena místenky u ČD – netušíte? Nemůžu nic kloudného najít.

Původně jsem si myslela, že to lehce najdu, ale nějak se nedaří. Prvně jsem se na jejich stránkách dozvěděla, že pokud pojedeme skupinka 12+ lidí (což nejedeme), tak budu platit 15Kč za jednu, nic jiného.
Na jiné stránce, jakémsi blogu si pán stěžoval, že bez InKarty zaplatí u ČD za místenku 70Kč, kdyby ji měl, tak 30Kč.
Jsem z toho upřímně zmatená, netuší někdo? Jedu expersem (popř. vlakem EuroCity), jenom po republice. Jedem den před Štědrým dnem, tak se bez místenky neobejdu. Už několikrát jsme bez ní jeli a bylo to teda peklo.

Díky za rady,
W.
Doplňuji:
Lucijej: Opravdu děkuji moc, hledala jsem, ale nic podobného jsem nenašla. Hold jste lepší než já. Opravdu moc děkuji.
Samozřejmě se ještě informuju o koupi místenek přímo u ČD, než je zaplatím, ale chtěla jsem orientačně vědět, kolik zhruba zaplatím, ať to nedopadne větou „Já se omlouvám, ale tolik u sebe nemám“. 😁 Ještě jednou děkuji.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Pro jednu osobu místenka v 1. nebo 2. vozové třídě je 35,–

Ale jestli si chceš být 100% jistá tak se dojdi zeptat na ČD informacím, tak ti tořeknou přímo konkrétně na tvůj spoj.

Těch 70 kč nechápu, kde vzal – sice záleží na typu vlaku a případně na nočním spoji, ale čd tuto cenu nikde neuvádí.

Zdroj: http://www.cd­.cz/assets/vni­trostatni-cestovani/jiz­denka/ceniky-jizdneho/cenik3abc-11-12-2011.pdf

Další odpovědi
Děda Louda

Možná by nebylo od věci zeptat se ČD:
http://www.cd­.cz/scripts/mo­dules/fg/fulltxt­.php?searchtex­t=m%C3%ADsten­ka&tmplid=752&gp=si­te%3Dcd&sort=ran­k&langid=1&lo­cale=CS&Action­.x=8&Action.y=11