Avatar uživatele
WeeBear

Cena místenky u ČD – netušíte? Nemůžu nic kloudného najít.

Původně jsem si myslela, že to lehce najdu, ale nějak se nedaří. Prvně jsem se na jejich stránkách dozvěděla, že pokud pojedeme skupinka 12+ lidí (což nejedeme), tak budu platit 15Kč za jednu, nic jiného.
Na jiné stránce, jakémsi blogu si pán stěžoval, že bez InKarty zaplatí u ČD za místenku 70Kč, kdyby ji měl, tak 30Kč.
Jsem z toho upřímně zmatená, netuší někdo? Jedu expersem (popř. vlakem EuroCity), jenom po republice. Jedem den před Štědrým dnem, tak se bez místenky neobejdu. Už několikrát jsme bez ní jeli a bylo to teda peklo.

Díky za rady,
W.
Doplňuji:
Lucijej: Opravdu děkuji moc, hledala jsem, ale nic podobného jsem nenašla. Hold jste lepší než já. Opravdu moc děkuji.
Samozřejmě se ještě informuju o koupi místenek přímo u ČD, než je zaplatím, ale chtěla jsem orientačně vědět, kolik zhruba zaplatím, ať to nedopadne větou „Já se omlouvám, ale tolik u sebe nemám“. 😁 Ještě jednou děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Lucijej před 4157 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pro jednu osobu místenka v 1. nebo 2. vozové třídě je 35,–

Ale jestli si chceš být 100% jistá tak se dojdi zeptat na ČD informacím, tak ti tořeknou přímo konkrétně na tvůj spoj.

Těch 70 kč nechápu, kde vzal – sice záleží na typu vlaku a případně na nočním spoji, ale čd tuto cenu nikde neuvádí.

Zdroj: http://www.cd­.cz/assets/vni­trostatni-cestovani/jiz­denka/ceniky-jizdneho/cenik3abc-11-12-2011.pdf

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?WeeBear Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Možná by nebylo od věci zeptat se ČD:
http://www.cd­.cz/scripts/mo­dules/fg/fulltxt­.php?searchtex­t=m%C3%ADsten­ka&tmplid=752&gp=si­te%3Dcd&sort=ran­k&langid=1&lo­cale=CS&Action­.x=8&Action.y=11

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek