Stříbrný

Cena místenky u ČD - netušíte? Nemůžu nic kloudného najít.

Původně jsem si myslela, že to lehce najdu, ale nějak se nedaří. Prvně jsem se na jejich stránkách dozvěděla, že pokud pojedeme skupinka 12+ lidí (což nejedeme), tak budu platit 15Kč za jednu, nic jiného.
Na jiné stránce, jakémsi blogu si pán stěžoval, že bez InKarty zaplatí u ČD za místenku 70Kč, kdyby ji měl, tak 30Kč.
Jsem z toho upřímně zmatená, netuší někdo? Jedu expersem (popř. vlakem EuroCity), jenom po republice. Jedem den před Štědrým dnem, tak se bez místenky neobejdu. Už několikrát jsme bez ní jeli a bylo to teda peklo.

Díky za rady,
W.
Doplňuji:
Lucijej: Opravdu děkuji moc, hledala jsem, ale nic podobného jsem nenašla. Hold jste lepší než já. Opravdu moc děkuji.
Samozřejmě se ještě informuju o koupi místenek přímo u ČD, než je zaplatím, ale chtěla jsem orientačně vědět, kolik zhruba zaplatím, ať to nedopadne větou "Já se omlouvám, ale tolik u sebe nemám". :-D Ještě jednou děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Pro jednu osobu místenka v 1. nebo 2. vozové třídě je 35,-

Ale jestli si chceš být 100% jistá tak se dojdi zeptat na ČD informacím, tak ti tořeknou přímo konkrétně na tvůj spoj.

Těch 70 kč nechápu, kde vzal - sice záleží na typu vlaku a případně na nočním spoji, ale čd tuto cenu nikde neuvádí.

Zdroj: http://www.cd.cz/assets/vnitro statni-cestovani/jizdenka/ceni ky-jizdneho/cenik3abc-11-12-20 11.pdf

Další odpovědi:

Zlatý

Možná by nebylo od věci zeptat se ČD:
http://www.cd.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.