Čeká EET i Vietnamce na tržnicích, stánky na poutích, cirkusy, nájemné vrahy?

OK to poslední byl jen vtip. :)

Nejlepší odpověď
marci1

Tržby budou evidovat poskytovatelé pohostinských, stravovacích a ubytovacích služeb, obchodníci velkoobchodu a maloobchodu, kteří inkasují hotovost, platby kartou, šeky, směnky nebo obdobná platidla.
Týká se to i „kolotočářů“, „stánkařů“. Bylo by nesystémové, kdyby z povinnosti evidovat tržby byly tyto podnikatelské subjekty vyňaty. Tito podnikatelé se sice vyznačují tím, že nemají „kamennou provozovnu“, tato skutečnost jim však nebrání v tom, aby evidovaly tržby. Zjednodušeně řečeno – kdo využívá chytrý mobilní telefon, měl by být schopen elektronické evidence. 🙂
Podrobněji ve zdroji:

Zdroj: http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/fi­nancni-sprava/eet/casto-kladene-dotazy

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě Postupně se to bude týkat všech, kterých se nebudou týkat vyjímky ze zákona.

ivzez

S výjimkou posledních všech.
U těch posledních to bude stejně jako s úplatky, nikdo takové příjmy nepřizná.

Ale tipuji, že minámálně část Vietnamců
„spadne“ do kategorie paušální daně…