Část obce, zápis a povinnost - poradíte?

Hledal jsem, ale nebylo na otázku přímo odpovězeno.

Doposud jsem bydlel, kde není část obce. Když mi vydali OP bylo tam Děčín, Děčín IV-Podmokly .
Je v zákoně povinnost uvádět vždy část obce, a proč je u Děčína napsáno v OP dvakrát Děčín ?
Ptám se proto, že potřebuji vyplnit formulář , kde se uvádí Jméno a příjmení , ul + číslo popisné a obec.
Co tedy vyplním u položky obec, když obec je Děčín, ale pak kam dát část obce ?
Když u úřadu , bank , zaměs. se má uvádět celá adresa.

Část obce, zápis a povinnost

Odpovědi:

Stříbrný

Část obce není tak úplně povinná, adresa je jednoznačně určena názvy obce a ulice, v jedné obci nemohou být 2 ulice stejného jména. Kromě toho, bývá zvykem, že část obce má svou poštu a tak je část obce určena i poštovním směrovacím číslem.

Pokročilý

Názvy částí obcí vznikly proto, že vznikly statutární města, kdy každá část má svého starostu, v čele celé obce stojí primátor, kompletní adresa se má uvádět i s částí obce, i když já osobně to sabotuju, neboť jde o členění nižších samosprávných celků (obcí) a tak to podle mě s adresou nemá nic společného.

Diskuze k otázce

asix

Když budu u banky měnit adresu, což jsem už udělal. A oni to moc nekontrolují správnost adresy, tak jsem dal Děčín IV-Podmokly, což je část adresy. Nevím jestli mohu bez Děčín, Děčín IV-Podmokly, dát do adresy jen Děčín IV-Podmokly.
Jak má vypadat adresa, kde vyžadují jen Obec (banky, úřady, zaměst.), mám tam opsat celý text Děčín, Děčín IV-Podmokly , jde mi o správnost údajů .

Stříbrný

cochee

Nevím jak je to u vás zvykem, třeba by to Děčíňák zavrhl, ale já bych řekl takto: Děčín je jasný - město - a jako městskou část bych vynechal jak Děčín, tak i římské číslo a uvedl jen Podmokly.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.