Natee

Časová pásma ve světe

Je-li u nás šest ráno, 15. března, v Kalifornii je deset večer, 14. března, je to tak? Není to zvláštní, ve stejnou chvíli na každém místě jiný datum..?

Nejlepší odpověď
Drap

Připadá mi to uplně normální

Další odpovědi
Skeptik

Není to zvláštní. Lidé mají spojenou dvanáctou hodinu se sluncem nejvýše na obzoru. Pokud by se vytvořil centrální standardní čas, který by nebyl závislý na lidských zvyklostech, rozhodně bych nebyl proti. Stejně jsou to jenom konvence. A jestli bude na hodinkách, když jde člověk do práce 5 hodin ráno nebo (dejme tomu 23 hodin (dříve 5 hodin) ráno) by nijak neovlivňovalo denní biorytmus.

Michal Kole

Když je svět rozdělen na časy tak bohužel někde „překáží“ jeden den 🙂