Zlatý

Být moudrý?

Kdo je podle vás moudrý? Co považujete za moudrost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Čím jsem starší, zjišťuji, že nikdo :-)

Moudrý je pro mě člověk, který má přehled, ale nechlubí se tím, jak je chytrý a všechno zná a umí; někdo, kdo si umí poradit v každé situaci; a nevím proč, ale mám moudrého člověka spojeného se spokojeností, úsměvem a optimismem; a také se stařím, i když stárý člověk nemusí být automaticky taky moudrým...

Zatím jsem žádného takového nepotkala - z normálních lidí, nemám na mysli nějakou známou osobnost.

Další odpovědi:

Zlatý

Moudrostí se obvykle rozumí shrnující a praktické rozumění světu i člověku, zároveň svrchované i taktně skromné, jež dává jistotu v rozhodování a jednání. K moudrosti nutně patří rozvaha, zkušenost a odstup od bezprostředních podnětů a okolností. Lidské společnosti ji vysoce cenily, ukládaly ji do přísloví, vyprávění i náboženských spisů a v mnoha kulturách se pokládá za ctnost.[1] Sókratés před soudem o sobě říká, že „žádnou moudrost nemá, velkou ani malou“,[2] a Platón vysvětluje, že z úcty k moudrosti, kterou si žádný smrtelník nemůže osobovat, si zvolil název „filosof“ – ten, který po moudrosti touží. Izraelský politik Abba Eban si prý stěžoval, že „lidé i národy jednají moudře až když vyčerpali všechny ostatní možnosti“.[3]
WikipediE

Zlatý

Je rozum výsadou stáří? Kdo je ve stáří moudrý, musel být v mládí přinejmenším chytrý!
Moudrost se nemusí dostavit vždy nutně spolu se stářím, mnohdy se doství jen stáří :o)

Zlatý

Naše moudrost pramení z našich zkušeností,naše zkušenosti z naší hlouposti...

Zlatý

Definovat moudrost neumím.Určitě se už o to někdo, někdy pokusil.
Podle mě,je moudrý ten,kdo se dovede podívat na svět/problém,situaci apd./objektivně,bez emocí,klidně a nezaujatě.
Moudrý člověk se neukvapuje ve svých soudech .Pokud svůj názor vysloví,nepokládá jej za dogma a je přístupný diskusi o svém názoru.Velký díl moudrosti získávají moudří lidé,životními zkušenostmi.Tím nechci dávat rovnítko mezi starý člověk = moudrý člověk.
Většinou to tak ale bývá.

Odpovědět několika větami opravdu není snadné.

Moudrost-skola zivota.

Pokročilý

MOUDRÝ JE JEN BŮH A KDO TOUŽÍ PO OPRAVDOVÉ MOUDROSTI,NECHť JI ŽÁDÁ OD BOHA NIC NEPCHYBUJE.
MOUDROST JE VELIKOU PŘÍTELKYNÍ ČLOVĚKA."

Zdroj: BIBLE

Stříbrný

Moudrý je ten,který své zkušenosti a znalosti umí používat,nestaví je na odiv a je podle toho zásadový a klidný.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 458
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.