postcd

Byo by zdravotně lepší odšťavnit kopřivu místo vyluhování ve vroucí vodě?

Třeba mám 50 kopřiv a vyluhuji je ve vroucí vodě a naproti tomu když bych použil nějaký lis, který by z toho získal šťávu lisováním za studena. A tu šťávu bych například nalil do chladnější převařené vody a pil? Případně pokud by bylo to lisování mnohem lepší, tak jaký lis pořídit pro tento účel, jak to najít na internetu.

Nejlepší odpověď
annas

Šťáva ze syrových kopřiv je vitaminová bomba, ale u citlivějších můž způsobi alergii.

"Čerstvou kopřivovou šťávu získáme z listů nejlépe pomocí odšťavňovače. V uzavřené nádobě vydrží v chladničce nejdéle 2 dny, můžeme ji v malých dávkách i zmrazit a před použitím zase rozmrazit.

Čerstvá šťáva bez tepelného zpracování, obsahuje vitamin E a K, může výrazně ovlivnit metabolické funkce organismu, vzhled pokožky i vlasů. Užíváme po 2 týdny třikrát denně 1 polévkovou lžíci rozpuštěnou ve vodě nebo čaji."

http://www.la­buznik.cz/clan­ky/kopriva-zahavy-zazrak/