Byly zjisteny potize a system Windows byl ukoncen,...

...aby nedoslo k poskozeni pocitace.

Pokud je to poprve, co vidite obrazovku s chybou zastaveni pocitace, restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevi znovu, pokracujte temito kroky:

Zkontrolujte, zda v pocitaci nejsou viry. Odeberte vsechny nove nainstalovane jednotky a radice pevnych disku. Zkontrolujte, zda je pevny disk spravne konfigurovan a zakoncen.
Pomoci programu CHKDSK /F zkontrolujte poskozeni pevneho disku a pote restartujte pocitac.

Technicke informace:

*** STOP: 0x0000007B (0xF9E48640, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Mám jednoduchou otázku: Co mám sakra dělat?

Vyzkoušel jsem všechny ty instrukce na modre obrazovce i na webu Microsoft.

Doplňující informace:

Mám HDD s poškozeným Windows XP. Tak jsem nastavil CD-ROM jako hlavní bootovací jednotku a v CD-ROMce mám daný disk s Windows XP. Obrazovka se mi zobrazuje i po resetu. Pri zapnuti PC se zobrazi abych vybral OS, který chci nainstalovat:

Windows XP
Windows XP
Windows XP

Zamrzne mi klávesnice, takže nemohu nic vyenterovat, a tahle obrazovka zmizí po pár vteřinách, pak naskočí modrá obrazovka.
Doplňuji:
Bedy:
Ale ten HDD nejde zapnout nikde, takže to nejspíš bude v HDD, ale ten HDD ví, že v něm XP je, protože se zobrazí obrazovka jak windows nabíhá a potom mi to kiksne

Odpovědi:

Bronzový

Bylo by pěkné nahrát někam DUMP, podíval bych se Vám na to.
Popřípadě zde se vede též Vášnivá diskuze: http://pc.poradna.net/…

Zlatý

BSOD. A zkoušels pouhý restart, jak se doporučuje? Mně to zatím vždy pomohlo..

Zlatý

Viděl bych to buď na problém s paměťmi RAM anebo na problém s pevným diskem.
RAMky můžete otestovat programem MemTest 86+ - stačí si udělat bootovací CD nebo flešku - ke stažení zde: http://www.memtest.org/…

No a s pevným diskem - až budete instalovat WIndows XP, tak odstraňte všechny oddíly a vytvořte dva nebo tři nové. Systémovému oddílu C: dejte nějakých 20-40GB (podle velikosti disku), no a datovému D: dejte zbytek.
Pokud se rozhodnete pro 3 oddíly, tak oddíl E: nechte na programy a případně hry a tam tu velikost dejte podle potřeby (ukrojte něco z D:).

Jinak disk formátujte vždy pomalu (nikdy ne rychle!) - při klasickém (pomalém) formátování se každý sektor projede a pokud bude objeven jako vadný, tak se bude ukazovat jako obsazené místo a tudíž nelze do něj zapsat nějaká data.

Bronzový

Podle mého názoru, pokud neřešíme zálohu dat je nejrychlejší postup následující:
1. Vycházím z toho, že při startu os dojde k bsod a konec.
2. I když to tak vypadá, tak v tuto chvíli ještě nejde s určitostí říct, jestli je nějaká komponenta poškozená (nebyl počítač vystaven např. nárazu?)
3. K samotnému postupu, winxp:

1. Vložit instalačku OS
2. V případě Windows XP při výzvě stisknout libovolnou klávesu -> zapnout instalačku.
3. Žádné obnovy, nic takového čistá instalace.
4. Formátování. Tady je to trochu sranda, protože jak to rychlé ani to normální v podstatě nic moc neukáže, ani jedno z toho nejsou opravdu formátování. Ad partiony, rozdělovat disk na víc oddílů v tomto případě nepřináší žádné výhody, spíš naopak, je to trochu onanismus.
5. Nechat nainstalovat, pokud klekne instalace jsou poškozené paměti nebo disk. V případě pamětí - rychlejší než Bedym zmíněný memtest je zkusit paměť po paměti, tzn. zkusit 1 paměť, pak další, pak další je-li jich tam více. - To by bylo možná lepší udělat jako úplně první, je-li to možné.
6. Pokud problém přetrvává po prověření pamětí, je možná (nejpravděpodobnější) poškozený disk, zde pak buď zkusit to opravdu sjet na tvrdo anebo zkusit náhodně vytvořit nějakou partion třeba v prostřed disku (existují programy, které umí partion umístit v závislosti na jednotlivých segmentech disku) - je pak možné, že se vyhneš poškozené části - pak by mělo teoreticky smysl to co píše Bedy, že by jsi udělal jednu partion do zničeného místa, pak kus vynechal a od zničeného místa udělal další. Problém je v tom, že neznám lepší způsob než polohu místa experimentálně odhadnout a i tak to není úplně snadné...

Kdyby se mi to stalo a měl bych čas to řešit tak je to docela zábavný problém, člověk si s tím vyhraje :-).

Stříbrný

Na disku jsou patrně tři oddělené instalace Windows XP, usuzuju podle trojího zobrazení "Windows XP". Pokud se blokne klávesnice, může jít o softwarovou i hardwarovou chybu, zkusil bych připojit jinou klávesnici a to i variantu USB, i variantu PS2 - pokud jiná klávesnice vydrží nezmrtvit, zkusil bych zvolit jiný z těch tří "Windows XP." Zde má rada končí, protože by se větvila podle toho, zda některý z těch tří "Windows XP" funguje, či nikoliv.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.