Avatar uživatele
strykoc

Jak rozdělit disk na dva oddily, jeden čistě pro systém a druhy pro data?

Chtěl bych, aby na disku C byl jenom Windows 7, ale na disku D všechna data, a to včetně uživatelských profilu a jejich systémových složek, tak samo bych tam chtěl složku program files.

Jde to nějak? Popřípadě prosím jak. Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3203 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Ve Win to můžeš uděla třeba programem fdisk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Jde to. Rozdelis disk na dva oddily a v odpovednim souboru instalace zmenis umisteni pozadovanych adresaru. Detailni popis je nad ramec me ochoty psat na mobilu, protoze informace jsou bezne na Netu a Ty ses nenamahal hledanim.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

nejsem příznivcem takového rozdělování. když ti selže disk, tak je jedno kolik je na něm svazků – přijdeš o všechno.

je lepší použití více fyzických disků a důležité disky zrcadlit
mám jich v PC 10

ono taky když máš na disku jen jeden svazek, tak případná obnova bude jednodušší i když i tak náročná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

  1. před instalací a nebo na stávající instanci Win?
  2. proč chceš mít na D: ProgramFiles a Users?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
strykoc

  1. To je jedno, klidne to preinstaluju, hlavne aby to fungovalo.
  2. Dal jsem prvnimu svazku 20GB a druhemu 150GB a chtel jsem na ten 20GB jen system, jenze se mi tam dalo vsechno. Je to PC od starsich znamych, chtel bych, aby to meli jednoduche. Kdybych to mel ja tak, tak vytvorim treba zastupce na disk D, ale znami umi pouzivat jen plochu a chteli by tam vytvaret sve slozky (ty jdou ale na C, protoze uzivatelska systemova slozka se slozkou desktop je na disku C).

Potreboval bych to nejakym zpusobem presunout na disk D, celou profilovou (uzivatelskou) slozku a taky program files, kdyby neco instalovali.

před 3203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

těch tvejch asi 200 GiB disk je tak akorát na systém.

před 3203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

to je ale blbost, co? 20GB stačí na systém po instalaci. reálně to nejde na takovým malým svazku provozovat a bude to neustále hlásit chybu – na disku C: není místo. kde ho pak vezmeš.

Jsi amatér a nic o problematice nevíš. nech to někomu, kdo to někdy dělal!

před 3203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

No dobře, ale vysvětli mi ideu, která tě k takovému uspořádání vede (protože podle mne je to zhola nesmyslné)…
Proč na C: jen OS (necelý) a vše ostatní na D:?
😉
Aby to měli jednoduché – nech jim vše na C: a udělej jim nějaké ´udělátko´ pro zálohu dat na ext. disk.

před 3203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Je to sice polovičaté proti tomu, udělat to D: na jiné fyzické mechanice, ale hodí se to při příští přeinstalaci widlí, nemusíš hledat uživ data (pro odzálohování) na céčku.

před 3201 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek