Petr__

Bylo by hřích zabít stroj s UI, který by si uvědomoval sám sebe?

Nejlepší odpověď
briketka10

Nechápu zřejmě otázku a nevím co znamená slovo UI.

Další odpovědi
Lurius

Umělé vědomí? Myslím že pokud by na stroji nebylo nic biologického, tak bychom to za živé nepovažovali a zlikvidovat by si to mohl stejně jako tamagotchi…

Dale Cooper

Kdyby skutecne existoval stroj s takovou umelou inteligenci, ze by si uvedomoval sam sebe, byl by to hrich uz jen proto, ze by bylo skoda ho znicit 😉 Mimochodem, i vetsina zvirat (az na par druhu) si sama sebe take neuvedomuje a presto je bezne, ze zabit je je pro nas neprijatelne.