YlesMoyles

Byli jste někdy svědky fyzického napadení na veřejnosti? pomohli jste oběti?

často už jsem viděl, jak někdo někoho dost brutálně mlátí (i v přesile), a lidé okolo jen přihlíželi anebo šli uplně pryč..

Nejlepší odpověď
marci1

Byla. Muž mlátil ženu a cizí muž se jí chtěl zastat. Žena ho napadla slovně s tím, co se jim do toho plete. (!) .-(

Další odpovědi
quentos

Ano, ale byl jsem tehdy ještě malej a dotyční byli na jednoho v přesile, tudíž bych byl prd platnej. Maminka tehdy jako jediná ze svědků jednala – šla na radnici zavolat policii. Dodnes nevím, jak to dopadlo (obávám se, že než policie dorazila, byli ti „hrdinové“ pryč).

anonym

Jednou jsem byl svědkem hádky kluka a holky. Označoval ji hodně nevybíravými výrazy. Když vytáhl nůž, měl jsem už ruku na pistoli (pod sakem), ale naštěstí začal bodat do lavičky, na které seděli. Alespoň jsem se došel zeptat holky, jestli je všechno v pořádku, že můžu zavolat policii. Řekla že ano a já neměl času nazbyt, tak doufám, že v pořádku všechno nakonec bylo.

Nabídnout pomoc považuju za samozřejmé, ale spasit celý svět nemůžu.

gecco

Ano a ano…

BTW – …„často už jsem viděl“… – a co´s dělal ty???

Emefej

Svědkem jsem byl několikrát, dvakrát jsem v situaci jeden na jednoho pomohl. Nejsem sebevrah, do bitky s přesilou bych nešel, zavolal jsem policajty.

jmhad

nejsem gecco, takže NE a NE, ono se to nevyplatí

YlesMoyles

to gecco: schválně jsem to tam nepsal :) ..v pár případech sem začal řvát (a hlavně i na lidi kolem) jestli je tohle normální a na utočníka/y že volám policii ať přestane/ou a byl klid.. v případě kde byl utočník sám a nebyl pro mě zas tak velkou hrozbou jsem ho odtrhl.

gecco

😉