•adulinkqq•

Byli jste někdy na táboře? Na jakém?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, byl jsem na různých táborech nejméně 50krát.

Další odpovědi
Emefej

Ano, byl. Jako táborník asi desetkrát, jako vedoucí nejméně 30 x.

Hlada

Ano, ale až jako praktikant, oddílový vedoucí a skupinový vedoucí. Byl to tábor na horách zaměřený na turistiku. Dodnes to považuju za nejlépe strávené prázdniny. Lituju, že mě na tábory neposílali rodiče jako dítě.

paul1

Ano, před mnoha lety na junáckém, rád na to vzpomínám.

led

Tábor (v časoch dnes hanených t,j,50–70 roky) bolo miesto, kde sme, rovnako ako naši predchodcovia a pokračovatelia, získavali prvé skúsenosti života v prírode, Z neplavcov sa stávali plavci, mestskí flákači sa menili v znalcov prírody, pri túrach sa menili na Indiánov, bádateľov, cestovateľov, prieskumníkov a získavali návyky života v spoločnosti podobne postihnutých. Jednoducho „maminčin Mazánek“ aj „vykrádači hrobiek“ tam strácali svoju pôvodnú (mestskú) identitu a z „Ja“ sa stávalo „My“.

elkon

Ne, na prázdninách jsem byl vždy u babi.

quentos

Nikdy a nemyslím si, že by mi to chybělo.

EKSOT123

Jo, ale jenom s velkým T. Nespletl jsem předložku, i když v tom jihočeském jsem jako cyklista byl také mockrát.
Podle evangelia se tam měl Ježíš proměnit a jeho učedníci z něj byli u vytržení a chtěli se tam usadit.: ..... Když se modlil, výraz tváře se mu změnil a jeho šat oslnivě zbělel. A hle, rozmlouvali s ním dva muži – byli to Mojžíš a Eliáš.....
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C3%A1bor_(ho­ra_v_Galileji)