Kulpix

Byli byste pro zrušení změny času?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Alesh

ANO.

Ale zrušil bych ten „zimní čas“, přesně řečeno, přijal bych časové pásmo východněji položených zemí – pobaltské země, Finsko. Jak je teď v pět hodin tma, to bych blil…

Další odpovědi
kelley

ANO.

Ale chtěl bych nechat ten letní, aby bylo večer déle světlo…

Dochy

ANO.

Ano a zůstal bych u času odpovídajícímu pásmu. Hodiny se řídí podle slunce, nikoli naopak a ve dvanáct má být nejvýš nad obzorem. Pokud někomu vadí tma v pět odpoledne, ať si domluví pracovní dobu od 5 ráno do jedné odpoledne. Pak mu zbude spousta času pro hraní s dětmi na sluníčku.
(i obvyklá pracovní doba od 7–8 do 15:30–16:30 je jen na dohodě a zvyku právě s ohledem na denní rytmy a sluneční svit – pokud posuneme časové pásmo jinam, je šance že i někteří zaměstnavatelé podle toho posunou pracovní dobu aby se pracovat začínalo až po rozednění…)

filip_1

NE.

Změna času je nejlepší věc, kterou lide vymysleli. Byval jsem vedoucim na dětských taborech. Na 3. turnusu v srpnu jsme zavedli superletni cas a posunuli cas ještě o jednu hodinu. Bozi věc, protože jsme měli svetlo v srpnu ještě v devět vecer a mohli s dětmi hrat stejne hry jako v červenci.

A dnes si libuji, ze je svetlo dlouho at uz pro praci na zahrade nebo jezdeni na kole. Uspora energii je pro mne jen prijemny bonus.

Argument biorytmu beru jako hodne chatrny. Pokud cestujeme a zijeme napr v americe, pak delaji biorytmy co? Nebo když se jako student ucim celou noc ci dnes mam nutnou praci a jedu nonstop 2 dny? A nebo nedejboze jdu zapařit? To se vsecko rozhodi tak, ze je mi jedno, jestli je den nebo noc a jdu spat. V ten okamzik se resetuji a delam nove nastaveni. Povazuji za normalni, když jdu spat o 3 hodiny dřív, tak se taky o 3 hodiny dřív probudim a nespim 11 hodin. A jsem nastaven na nove casove pasmo 🙂

Kepler

Je mi to jedno (jina odp.).

Ta pouhá hodina posunu mi nikdy problém nedělala. Zůstává otázka, jestli to má nějaký smysl. Úspora energie je často zpochybňována a některé státy už od zavedení letního času ustoupily.

cukrar

ANO.

Ano, ušetřilo by mi to čas s přenastavováním hodin, jinak je mi to fuk.

brillant

ANO.

dubraro

ANO.

Změny času upřímně nenávidím.

sal-boh

ANO.

Nyní už schází, aby se zavedla po každé liché sobotě ještě jedna sobota navíc a srpen v každém sudém roce se přesunul před říjen.

anonym

ANO.

Ano.

Klaproth

NE.

anonym

Je mi to jedno (jina odp.).

Zbytečné řešit.

kablik

ANO.

Mc Merkurion

Je mi to jedno (jina odp.).

… je mi to fuk …

… zdá se, že tato otázka aspiruje na REKORD v počtu odpovědí …

bububabu

ANO.

loruen

ANO.

metalavenged

NE.

Osobně mi to nevadí. Vnímám to tak, že se jednou za rok prospím o hodinu víc a pak o hodinu méně. Jsem ráda, že mám v zimě i v pozdějších hodinách světlo, i když vstávám ve tmě.
Chápu, že starší lidi s tím můžou mít problém a třeba i zvířata na farmách nebo statcích.
Jednou se ten čas přece zrušil a více lidí s tím mělo problém než lidí, kterým se konečně splnilo přání.

jirka F

NE.

Anikitos

ANO.

Anizbor

ANO.

Lucyfer

ANO.

Arne1

Je mi to jedno (jina odp.).

Změna mi nevadí, takzvaný „zimní čas“ mi vadí hodně.

kuldatomas

NE.

Běžný čas, který by zůstal je ten zimní. V létě by bylo vidět už někde ve tři ráno, což by vadilo i při spaní, ale zbytečně o hodinu dříve tma.

marijakes

Je mi to jedno (jina odp.).

Je mi jedno, ale kdyby se měl nějaký čas ustálit, tak bych nechala ten letní na furt.

Zuzka-Bubu

ANO.

Byla bych pro zrušení toho zimního času-i když ten je původní.Člověk v zimě přijde z práce a je tma…

Roman71

ANO.

..nejde ani tak o to, že musím 2× do roka přenastavovat hodiny v bytě. Zvyknout si na vstávání o hodinu dřív na jaře a sotva se to ustálí zase si o hodinu přispat..

Fakt to z hlediska úspory nemá smysl, ale čistě informativně by mne zajímalo,
kolik to vytáhne 2× do roka ze státní kasy?

Lamalam

NE.

NeNonym

ANO.

Jiří Bohumil

ANO.

M_Petr_M

NE.

anonym

ANO.

janhol

ANO.

Tarzan

ANO.

Ano, ale nechal bych ten letní !

dědapetr

ANO.

Na 100%

MichalN

ANO.

veha

ANO.

Miloslav

ANO.

pepe04

ANO.

slonbidlo

ANO.

ina

ANO.

Milan2342

ANO.

plastic0o

ANO.

EMgi

ANO.

slavecek41

ANO.

Ivan Novák

NE.

Matěj558

Je mi to jedno (jina odp.).

Neguš

ANO.

Buroš

ANO.

putující

ANO.

Sta67

ANO.

Evžen Kičmer

ANO.

japenacek

ANO.

zuzana3

ANO.

JosefLeo

ANO.

Ano.

brulice1

ANO.

pedro2402

ANO.

Vojta Sypták

ANO.

ano jsem pro

Lidla

ANO.

kondor

ANO.

pedro73

ANO.

Kuba564

ANO.

12MH34

ANO.

Heřman

ANO.

monikabart

ANO.

RBCB

ANO.

Ubúdanie, asi leto, zrušiť, pribúdanie nechať :D

ševrolet

ANO.

ozzius

ANO.

terezkaterka

ANO.

budulínek

NE.

Pirat6

ANO.

anini

ANO.

caukinka

ANO.

cvikra

ANO.

pados

ANO.

jasan

ANO.

lukas1990

ANO.

dworakjiri

ANO.

tobby

NE.

Zdendys89

ANO.

jedva

ANO.

Filosof

ANO.

miamiarts9

ANO.

gita35

ANO.

Kody

NE.

John Wick

NE.

šejlazmejla

ANO.

Sonatajana

ANO.

Lgee

Je mi to jedno (jina odp.).

bobes53

ANO.

Lea992

ANO.

Pokoslav

ANO.

peterd108

ANO.

anonym

ANO.

Koho má furt bavit pak přenastavovat na elektronice a hodinách/hodin­kách čas?

PS: Co takhle sepsat Online petici a až bude dostatek hlasů, tak jí pak poslat presidentovi?

Dáša Vrtáků

ANO.

Kolouch od

ANO.

martin319

ANO.

Vadí mně přenastavování hodin zmatek ve spojích a úspora energie téměř žádná.

nyjono

ANO.

I když mě budík nebudí, stejně ano.

marci1

ANO.

Čas by měl být jen jeden. Jsem konzervativní. 🙂

independent

ANO.

CR chess2017

ANO.

anonym

Je mi to jedno (jina odp.).

rovab

ANO.

Rokio

ANO.

A chtěl bych letní čas, aby nebyla tma tak brzo.

Dochy

Rokio
„A chtěl bych letní čas, aby nebyla tma tak brzo.“
Za to ale z velké části nemůže letní/zimní čas, ale běžná změna délky „dne“ (slunečního osvětlení) v souvislosti se střídáním ročních dob.

gita35

Ano, byla bych pro zrušení.
Narodila jsem se v době, kdy se čas neměnil a bylo mi něco kolem devíti, když to začalo. Celé léto se s tím srovnávám. Každý rok mám problém. Lidem, kteří s tím problém nemají, to přeji, já jim můžu jenom tiše závidět. Za nedlouho mi bude padesát a celé ty roky tím trpím. Takže jednoznačně ANO – zrušit změnu času.

Mc Merkurion

… na otázku se odpovídá výše, zde je diskuze > normálně by to bylo fuk, ale otázka aspiruje na rekord odpovědí, takže škoda tvojí mrhat …

loruen

Ano,chudák pan Pecka-pekař který za zrušení bojoval do své smrti.EU nám to ale nepovolí.V dnešní době nemá žádné opodstatnění.Mě samotné to dost vadí,půlrok uteče jako voda a pořád dokola pendluji hodiny,špatně usínám,vstávám,vždyť to znáte.

Mc Merkurion

… tak teď už jen, jestli se přehoupne přes 99 – doufejme, že nikdo nezamkne otázku …

anonym

Koukám, že Kulpix dosáhl svého největšího životního úspěchu.

Kulpix

Taky, že jo.
Vůbec jsem tolik odpovědí nečekal:-)

Mc Merkurion

… no tak za chvilku to nebude anketa, ale regulérní průzkum …

Kulpix

Myslíš, že to můžu podat, jako letici o zrušení?? :*)

Kulpix

Tramtadadadada­dadátadáá.

Máme tu nový rekord. Neuvěřitelných 66 odpovědí.Pište dále… možná dáte i víc než 70.

Kulpix

A co takových 80??? To snad ještě dáte:).

Kulpix

Ještě 8 odpovědí a překonáme rekord:-)!!!

Mc Merkurion

… a kolik je ten rekord?

Kulpix

63. Už jen jedna:))

Mc Merkurion

… tak už teda je: 66

Kulpix

Ještě 3. To dáme;)

Kulpix

Ještě 3. To dáme;)

Dochy

metalavenged: Ten zimní čas je ten správný. Posunutý je letní, který nám umožňuje jít do práce za svítání a ne až za bílého dne a dovoluje ponocování za světla až někdy do 10 večer…

pedro73

ani by som nepovedal, že zimný jen ten správny… práve naopak, ak by totiž zostal trvalo zimný čas, tak v lete by to bolo dosť nepríjemné, keďže by bol veľmi skorý východ slnka a zase v zimnom období je príliš skoro poobede tma… takže podľa mňa je vhodnejší nechať letný čas, jedinou nevýhodou by bolo, že v zimnom období by bola ráno dlhšie tma.

Mc Merkurion

… no, ono, když v poledne má bejt slunko nejvejš, a od slova poledne (půl den), je jasný,že to musí bejt na obě strany stejně …

Dochy

Ten zimní je ten správný. Zajišťuje že v poledne bude slunce zhruba nejvýš nad obzorem a přibližně na jihu. Pokud chcete vstávat dřív či později nic vám nebrání.