peterd108

Budu platit poplatky, pokud nedokončím druhé bakalářské studium?

Mám již úspěšně ukončené jedno bakalářské studium, přičemž jsem si prodloužil dobu studia o jeden rok. Nyní studuji navazující magisterské studium. Pokud bych se rozhodl jit studovat ještě jedno bakalářské studium, které bych nedokončil, byly by mi vyměřeny nějaké poplatky?

Nejlepší odpověď
da ny

https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/poplatky-za-studium-po-prekroceni-26-let
„Jak sami vidíte, výpočet celkové doby studia pro účely stanovení poplatku za studium je v případě více studií poměrně komplikovaný, obraťte se proto raději na kompetentní osoby na studijním oddělení své fakulty.“
https://www.mu­ni.cz/studenti/po­platky/k-poplatku-za-studium-kdy-zacnu-platit-jak-se-doba-studia-pocita
Velmi mne překvapilo, že takovou informaci vysokoškolák hledá zde… a nepídí se na studijním oddělení vybrané fakulty. 😉
Posuzuje se individuálně. Je pravděpodobné. že se Vás poplatek za další bakalářské studium týkat bude.