Budu mít nárok na mateřskou?

Dobrý den. Po 4 letech v zaměstnání jsem dala výpověď a na 5 měsíců odcestovala do zahraničí. Pokud po návratu domů oděhotním dřív, než si najdu nové zaměstnání, budu mít nárok na mateřskou dovolenou? Děkuji za odpověď, Alena

Nejlepší odpověď
standa

Tato otázka zde již byla v různé podobě zazněla mnohokrát…, níže odkazuji na jednu z nich.

Zjednodušeně řečeno:

  • v každém případě od státu dostanete určité peníze
  • buď se bude jednat o RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK (7.600 Kč/měsíčně ode dne porodu po dobu 21-ti měsíců a pak 3.800 do 4 let věku dítěte)
  • a nebo budete mít nárok na „mateřskou“ (nebo-li peněžitou pomoc v mateřství), kterou dostanete už před porodem 6–8 týdnů a po skončení PPM budete mít nárok na rodičovský příspěvek, který může být různý podle formy kterou si zvolíte, pokud budete mít právo volby

http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/rodicov­sky_prisp

No a zda budete mít nárok na PPM, tak to záleží na několika parametrech, kterou jsou komentovány v přiložené otázce.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-chtela-jsem-se-zeptat-zda-mam-narok-na-materskou-kdyz-jsem-v-evidenci-na-pracovnim-urade-diky-za-odpoved