Budou i v obchodě za mně platit sociální a zdravotní pojištění?

Pracuji na 4 hodiny a nabídla se mi možnost práce na 10 hodin týdně na vybalování zboží do obchodu,což je 40 hodin za měsíc.Takže budu mít dvě zaměstnání-budou i v obchodě za mně platit sociální a zdravotní pojištění?A tím pádem,nesníží se mi tyto odvody i v prvním úvazku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vzhledem k tomu, že budete mít odpracováno více jak 150 hod za rok, uzavřel s Vámi zaměstnavatel zřejmě dohohodu o pracovní činnosti. Z tohoto výdělku budete odvádět sociální i zdravotní pojištění včetně daně.
Z Vašeho původního zaměstnání budete odvádět stejně jako před tím.

Neodváděl by jste pouze v případě dohody o provedení práce, ale tam je podmínka max. 150 hod za rok a max. 5000 Kč za měsíc.
V tomto případě se odvádí pouize 15 % daň a sociální a zdravotní se neodvádí.

Pane "jambalaya" závidím Vám Vaši jistotu !!¨, ale Vaše odpověď není správně.

Ano takto to vypadá když se odpovídá a neví na co.

Jinak jsem Vás zřejmě otypl správně i bez té Vaší samochvály.

Další odpovědi:

Pokročilý

Pokud vaš vídělek nepřesáhne částku 4000,-Kč čistého,tak to mít vliv nebude.Pokud je to více,tak platí povinnost platit sociální+zdravotní pojištění včetně daně i z tohoto zaměstnání.Vliv na jiný pracovní poměr to mít nebude.

Bronzový

Milý NickuD, nevím, jak jste přišel na tuhle blbost? Jen tak mimochodem, výdělek se píše s tvrdým "Y"

Vážený anonyme, na vaši otázku není jednoznačná odpověď, nevíme, o jaký druh zaměstnání se jedná a rovněž nevíme, jaký status máte Vy (nejste-li např. osoba pečující o děti apod.). Více pracovních poměrů zároveň se samozřejmě vzájemně prolíná z hlediska daní, sociálního i zdravotního pojištění.

To Masoi:

A já Vám zase závidím tu vaši, pane Masoi. Za mne hovoří dlouhá léta praxe v daních a účetnictví, a co máte za zády vy? Sdělovat mi to nemusíte, protože mne to vůbec nezajímá.
Nemám tušení, jak jste přišel na to, že dohoda o provedení práce je max 5000 Kč, zřejmě čerpáte z pramenů, které mi prozatím unikají.
Další věc, kterou opomíjíte je např. "zaměstnání malého rozsahu", jestli vám to něco říká.

Takže vážený pane Masoi, má odpověď je jediná možná, neboť z dotazu pisatele nejsou známy důležité podrobnosti.

Doplnění odpovědi:

To, že se pisatel dotazuje, zda se mu nesníží odvody, se můžet týkat pouze zdravotního pojištění. Ptá se patrně proto, že příjem z jeho zaměstnání nedosahuje minimální mzdy. Např. má-li 4000 hrubého, pak ze 4000 odvádí pojistné i zaměstnavatel, a z dalších 4000 pouze zaměstnanec, a to celých 13,5%. Je logické, že k výplatě moc nezbyde. Bude-li mít další pracovní poměr, který zakládá povinnost odvodů a tento nepřesáhne minimální mzdu, zaplatí další procentuální pojistné a odvod původního zaměstnavatele se nesníží.
Na toto se dle mého názoru pisatel/ka mohl/a možná dotazovat.
Ale nevíme, jaký má příjem a jaký bude mít další příjem a na jaký druh pracovního poměru, takže to co píšu jako doplnění odpovědi je zase .

To Masoi:

Takže mne tady laskavě nepoučujte o něčem, co zjevně není váš obor, a pokud náhodou ano, pak se tím raději nechlubte.
Nepochybuji, že za svou odbornou odpověď obdržíte nejméně 5 palců nahoru.

Diskuze k otázce

Zlatý

standa

To Jambalaya: proč se tak čertíte, když vám kolega mosoj JEN sdělil, že vaše odpověď není správná..., udejte fakta a hlavně bez emocí. A je to, ne? :-)

Btw. já jsem na vaší odpovědi nic závadného nenašel, ale to není podstatné...

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.