Avatar uživatele
annas

Budeš-li se s osly stýkat, začneš jako osel hýkat? Má původ přísloví nějaké reálné odůvodnění?

Zddroj .1. část je kurdské přísloví – tajenka křížovky z Magazínu Dnes přílohy MF Dnes z 28/3 2024.
jailn také odkaz : https://citaty­.net/citaty/1983172-kurdske-prislovi-budes-li-se-s-osly-stykat-zacnes-jako-osel-hykat/

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, paul1, da ny, Lurius, orwell, dust8, aliendrone, Savier před 29 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Ty špatné věci člověk od ostatních pochytí hned. Pěkně je to vidět u dětí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

V praxi to platí, dokonce jsem už vycvičen natolik, že nezřídka rozpoznám profesi dotyčného. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Bohužel ano 😉
Mám příklad i v rodině. Příslušné osoba (VŠ), postupně zapadla do partnerem získané rodiny, tak dokonale, že se nestačím divit 😉
Slovníku, převzatým názorům, chování, jednání, výchově…..
Výběr, nutnost, poddajnost, pohodlnost, udržení klidu… ?
Horší je to, když „zblbnou“ davy 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Každý člověk se vlivem prostředí ať chce , či nechce, přizpůsobuje. Někdo pomalu, někdo rychle. Za určitý čas je od původního obsazení skupiny k nerozeznání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

No jistě. Budu-li např. členem nějaké politické strany a nebudu-li s jejími členy souznít (hýkat), budu dříve nebo později vypuzen – v tom lepším případě. Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Proto jsem nikdy nebyl členem žádné politické strany. Ono se obvykle relativně lehko do nějakého spolku vstupuje, ale těžko vystupuje – bez následků. Jsou i taková uskupení, kde je to nemožné, nebo to hraničí s ohrožením života. Takže si raději zahýkáme. Vzpomeňme na události spojené s nástupem fašismu v Evropě, a jak často dopadali ti, co „nehýkali“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Člověk jako tvor je až neuvěřitelně flexibilní. Čili za mě ano, platí.

Přeji krásný víkend a veselé Velikonoce!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Nikdo nemůže být bez společnosti a musí s přizpůsobit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

A bove maiori discit arare minor. Decimus Iunius Iuvenalis.

To je to zdůvodnění: parafrasovali starší, latinský, citát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
haluzakfest

Má, prostě něčí propagované nic neříkající dogma. Z každého vola si lze vzít něco co prospěšného pro vás. Nakonec, jak bychom věděli, že sami nejsme voli, když bychom neměli názorný příklad? A já byl taky vůl. A už nejsem, ale hýkal jsem s nimi dost, ale dohýkal. To je zkrátka výplod netrpělivé mysli, která s nějakým volem ztratila nervy a zavrhla jej, nejspíš u Božího soudu taky ztratí nervy, a?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek