Lgee

Bude ten web můj?

Pokud si vytvořím web třeba na Webnode nebi WordPressu koupím svoji domenu a server, tak bude ten web můj nebi mi ho můžou výše uvedené redakční systémy vypnout, nejde mi o to z hlediska práva ale jestli to lze technicky.

Nejlepší odpověď
anonym

aby byl fakticky tvůj potřebuješ si ohlídat jen dvě věci

  1. ty musíš být vlastník domény (je jasné že nemůžeš být vlastníkem domény super.webzdarma.cz to je jasné, platí to obecně o doménách třetího řádu které se sice hostují velmi levně ale ty jejich majitelem nejsi) … to tě bude stát asi 150 kč ročně
  2. zdrojové kódy serverové aplikace a zálohy databází. Abys mohl kdykoliv tě hosting odstřihne použít jiný hosting jen s tím že tam obnovíš zdrojáky webové aplikace a obnovíš tam poslední zálohu databáze. Což obvykle stojíí něco kolem 70 Kč měsíčně ale lze vlastní doménu hostovat i zcela zdarma třeba na pipni.cz

pokud oba body splňuješ web je fakticky tvůj a nikdo tě neodstřihne (samozřejmě pokud neporušíš zákony a soud nenařídí blokaci tvé domény 🙂 )

anonym

k registraci domény pak jen dodám, že jde převážně o domény druhého řádu které jsou cenově výhodné (ve srovnání s doménami prvního řádu) a rozhodně tě o ně jen tak někdo nepřipraví (snad jen soud, pokud tam budeš provozovat něco nelegálního)

anonym

zmínil jsi pak ještě wordpress a webnode. V případě wordpressu se jedná o opensoruce redakční systém který prostě jen nasazuješ na svůj hosting své domény, to tě nikomu neuvazuje, autoři wordpressu rozhodně na tvůj web tím nezískají žádný vliv (v tom smyslu že by jej měli být schopni zablokovat). Jen je v tom ta výhoda že RS nemusíš tvořit sám. U webnode je to ale jiné, tam ta závislost jasně vzniká … webnode se doporučuji vyhnout.