Usoman

Bude mít člověk za pár set či tisíce let kvůli dnešním potravinám z evolučního hlediska mnohem odolnější chrup než dnes?

Je to divný, že se lidem mohou dělat kazy. Někteří například nejí a nepijí příliš sladké nebo kyselé a přesto mají kazy. Ve výsledku má plno lidí plomby a další nezbytné úpravy zubů.

Evoluce to musí nějak zařídit.

Nejlepší odpověď
briketka10

To zde již asi lidi nebudou si myslím :(

A s těmi kazy za to může i dědičnost, nebo
matce po porodu se začnou také kazit zuby
rychleji než dříve, protože jí ubralo živiny její
miminko. Další lidé mají už od dětství málo
vápníku, protože nepili mléko.

Další odpovědi
Lamalam

Tak to bývá, někteří lidé nekouří a přesto dostanou rakovinu plic.

marci1

Třeba už lidé zuby ani mít nebudou. Strava bude tekutá nebo v pastách, něco jako amarouny. 🙂

Šidlo

evolúciu sme svojím správaním dávno zdeformovali......

vyrobili sme multimiliardovú spoločnosť, vyrobili sme poľnohospodárske plodiny a domáce zvieratá.....dnes si vyrábame zdravie

za chvíľu si budeme môcť dať za bagateľ vypestovať náhradné zuby......deťom z mliečnych zubov vezme dna, kým je mladá a dobrá (gény na kazy sa opravia) a bude to.....