zjentek

Bude lepicí páskou natěsno stažený igelitový sáček s cukrem/moukou­/kokainem plavat, nebo půjde ke dnu?

Žádný mezery či vzduch kapsy uvnitř, fakt precizně zatažený prášek do fólie, bez vzduchu (tak dobře, řekněme, že bude vakuovaný).

(Já myslím že půl kila mletý vakuovaný kafe plave ovšem káva není cukr nebo koks, že jo. Děkuju.)

Odpovědi
Kelt

Platí Archimédův zákon.

Drap

Cukr plavat nebude, pokud tam nebude vzduch. Stejně tak s moukou. Kilo kokainu jsem nikdy neměl, abych to zkusil.

Dochy

Podle mně jak cukr tak mouka plavat budou

A kuchyňská odměrka mou domněnku potvrzuje. Zhruba to vypadá, že 900ml objemu odpovídá 800g krystalu, 650 c.moučky, 680g mouka polohr, hrubá,…
Je to ale volně sypané, pokud třeba tu mouku někdo ušlape bude to nejspíš o chlup víc. Ale podle mně i tak plavat bude dokud budeš účinně bránit vodě aby se do toho dostala.