Brigáda- hod.mzda a příplatky....

Kromě své práce, vykonávám brigádu jako pokladní, mzda 70 Kč/hod, bylo mi však sděleno, že z těchto peněz budu míti pouze 48 Kč/hod, jelikož mám již jednu stálou práci,ostatní z částky 70 Kč/hod. mají 60 Kč/hod., nedostáváme příplatky za víkendy a za svátky, je tento postup správný, a kolik by správně měla činit moje hod. mzda, děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Takže v první řadě: žádná brigáda neexistuje. zákoník práce nezná pojem brigáda. Záleží na tom, v jakém poměru vůči druhému zaměstnavateli jste-dohoda o provedení práce, pracovní smlouva.
Dále nechápu váš dotaz:"...mzda 70 Kč/hod, bylo mi však sděleno, že z těchto peněz budu míti pouze 48 Kč/hod, jelikož mám již jednu stálou práci,ostatní z částky 70 Kč/hod. mají 60..." kolik tedy máte?
Minimální mzda je cca 50,-Kč/hodina (vždy se jedná o hrubou mzdu!!!) Takže pokud to vezmu takto, tak máte 70 a opravdu čistého budete mít méně než ostatní. Z té částky zaplatíte sociální a zdravotní pojištění a 15% daň bez jakýchkoili úlev, jelikož případné úlevy uplatňujete u hlavního pracovního poměru.
Z toho plyne, že při 70/hod by bylo čistého: 51,-Kč/hodina ale to je hrubý výpočet, jelikož se částky zaokrouhlují.
Co se týče příplatků za svátek 100%, neděli, sobotu tak ty vám samozřejmě náleží.
Pokud však pracujete u druhého zaměstnavatele na dohodu o provedení práce, je možné určit pevnou částku jako odměnu za práci bez ohledu na to, kdy je vykonávaná.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.