Pokročilý

má brigádník příplatky za práci o víkendech?

v dohodě o provedení práce je stanovena hodinová mzda a o příplatcích tam nic není

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Na příplatky opravdu nemáte nárok. Jedná se o skutečnost, že pracujete na základě Dohody o pracovní činnosti. DPČ je jedna z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, takže Vám automaticky nevznikají stejné nároky jako zaměstnancům na základě klasické pracovní smlouvy. Jedná se nejen o příplatky ale také o nárok na dovolenou. Pokud tyto nároky nejsou sjednány přímo v DPČ při jejím uzavření, tak opravdu pracujete bez všech příplatků.
Doplňuji:
pro jmhad, bavíme se o DPČ a příplatcích, triko za body nehoním a svá tvrzení podložím ▼▼▼
http://www.poradna-pracovni-pr avo.cz/…
http://www.poradna-pracovni-pr avo.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

1) Záleží na smlouvě co je v ní napsáno

2) Přílatky už nemusí být ani u normálně pracujícího.
Zákoně je sice 10 % ale je tam věta, že si lze dohodnou jinou mynimální výši

Bronzový

Já mám poněkud jiný názor.Zákoník práce stanoví,že každý zaměstnanec má nárok na příplatek za práci v noci,v sobotu a v neděli a ve svátek.A už vůbec nerozlišuje,zda zaměstnanec pracuje na hlavní pracovní poměr či na jakoukoliv dohodu.Podpisem jakékoliv smlouvy se stává vždy zaměstnancem a ne nějakým brigádníkem,poskokem či podržtaškou.Proto tohle není vůbec obsahem jakékoliv smlouvy,protože to řeší nadřazený právní předpis!Bohužel mnoho lidí,viz výše, a zejména zaměstnavatelé, si myslí,že brigádník je otrok,který nemá nárok na nic.Víte vůbec,že existuje několik stupnic minimální mzdy?Např prodavač musí dostat minimálně 8900 měsíčně za základní pracovní dobu ve všední den a ne 8000!Kuchař či zedník 9800,zámečník či řidič 10800! Takže když půjdete jako brigádník dělat prodavače,máte nárok na 8900! Ale ÚP už i na tuhle lumpárnu dělá kontroly.
Doplňuji:
A mám doplnění - prosím,ten kdo nemá právní názor,ale jen domněnku,ať nehoní body na odpovědích

Diskuze k otázce

anonym

Pane jmhade, nemám v profilu, že jsem se podílel na tvorbě předpisů. Že jsem donutil kraj vydat nařízení, kterým se musí řídit všechni v kraji, že jsem donutil, sice jen 3 zaměstnavatele dodržovat ZP, Nechlubím se. Taky múžu říct, že spolek seniorů jsou jako zahrádkáři nebo včelaři. To nevypovídá o znalostech.
Přeji hezké dny

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.