Marsyas

Brčko, nebo slámka?

Ona trubička na pití, to je oč tu běží.
Doplňuji:
Drap:
Zajímá mě, jak různí lidé říkají stejné věci protože vím, že se stále používá více pojmenování pro tuto věc. Má snad moje příští otázka znít třeba :Jak říkáte rajčeti? Okurka, nebo paprika?
Promiňte, ale to se mi zdá trošku zcestné.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Brčko

Opět chybí další možnost. K čemu tato anketa ?. Brčko i slámka jsou dva výrazy pro jednu a tu samou věc. Slámka přežívá ještě z dob, kdy se brčka vyráběla ze slámy.

Další odpovědi
anonym

Brčko

Dnes určitě pouze brčko. Kdysi to bývalo skutečně stéblo slámy – slámka.
Doplňuji:
Ad Drap – to ale nemyslíš vážně s tou jinou možností u takovéto otázky? Nebo ano?

anonym

Slámka

Doplňuji:
Výraz slámka se mi líbí více než brčko.

terry

Brčko

LuK4S3k CZ

Brčko

Nikkol

Brčko

mojitek

Brčko

název slámka mi přijde dost křečovitý

carnifax

Slámka

Ono je to tak, že čím víc jihovýchod Moravy, tím víc převažuje slovo slámka, směrem k severu a k Čechám se to přiklání k brčku.

Mně osobně jako Moravákovi přijde brčko naprosto šílené a skřípám zubama:D