zjentek

Brání rouška svobodě projevu?

„Uctěním státního svátku, ústním projevem a položením kytice jsem realizoval ústavně zaručenou svobodu projevu,“ uvedl tehdy Klaus s poukazem na to, že ta práva mohou být omezena toliko zákonem>>> https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-klaus-porazil-ministerstvo-vyhral-soud-kvuli-nerousce-40412909#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
aliendrone

I když se asi ptáš na něco jiného, tak odpovím na to, co je podle mne na věci důležité.
Fakt, že Klaus si uchránil svá „práva zaručená ústavou“ NENÍ důkazem, že systém je vpořádku a ústava není jen bezcenný cár papíru, který platí jen když je potřeba.

Je třeba na to hledět ze širšího situačního kontextu. Položím ti otázku – JAKÁ je situace ve společnosti? Odpověď – MIZERNÁ!
Lidé systému nedůvěřují po TOLIKA jeho provalech a blamážích, ekonomická situace nespokojenost jen prohlubuje. Debakl s Covidhysterií (nakonec se ukázalo, že všechna tvrzení vlády a jejích „odborníků“ byly LŽI, nevídaný nárůst cen, inflace jakou tento stát od svého založení v roce 1918 (jako ČSR) NIKDY nezažil (včetně válečného období Protektorátu – pamatujete lidi, kterak se tu Pepa25 ješně na jaře honosil letošním odhadem „odborníků ČNB“ na méně než 10%? ;) :D) a nyní ještě k tomu báchorky o Ukrajině (včetně miízerně skrývané snahy nás zatáhnout do přímého konfliktu)…

Prolhaný nanicoidní havloidní systém se odkopává doslova řetězovou reakcí SÁM. A lidé toho mají podle mne plné zuby, hlavně střední třída (nese povětšinou NEJVÍC následky této zhovadilosti), která byla vždy oporou konzervatismu a stability společnosti.

Jestli nemá vypuknout PEKLO, je NUTNÉ podat důkazy, že „je vše vpořádku“ – přinejmenším těm, kteří jsou ochotni to sežrat. Ale JAK? Jak to zařídit, když nejsou peníze? Když se NESMÍ kupovat laciný plyn, ale mnohonásobně předražený emerický? Když NEMŮŽEME přestat naši vlastní elektřinu prodávat za babku, abychom ji nakoupili z5 pětinásobně dráž? A přirozeně se MUSÍ pokračovat v „bohulibé zlodějně“ (záchrana Volodymyra)?
Ptám se KDE je přirozená konkurence, kde je ten tolikrát zaklínaný „volný obchod“? KDE je ta doblba proklamovaná „svoboda“? ROFL!!!!
Herdek, vždyť my „bojujeme za svobodu“ tím, že se SAMI ZNEVOLŇUJEME a ZOTROČUJEME! :D :D :D :D

No a TOHLE je právě jedna z možností jak z kaše LACINO ven – Klaus vyhrál, „obhájil svá práva“ – ergo vše je OK a přes „dočasné potíže“ se „nějak přeneseme“. (Není to těm starším povědomé? ;) :D) Určitě, možná to splní Mikuláš! A když ne, tak Ježíšek – to ví přeci KAŽDÝ kdo NEMYSLÍ, ale „věří“. A navíc to „říkali [skoro] ve všech zprávách“ tak to přeci MUSÍ být pravda. ;) :)

Tohle není NIC JINÉHO, než soudobý ekvivalent bývalého tleskání a jásání soudruhů nad „dosaženými úspěchy pětiletky“, zatímco na krámech nebyl blbej hajzlpapír/vlož­ky/atd. Jen LACINÁ systémová propaganda (KOHO to bude mrzet, že stát přijde o „Klausovu pokutu“?) Ani ten stát si na příjmové položce ničeho nevšimne. Ale MŮŽE SE JÁSAT a věřit dál, tož asi tak. :(

Další odpovědi
elkon

Hloupý dotaz, je vidět, že nemáš do čeho píchnout.

paul1

Ten už toho nakecal. Například lži o globálním oteplování – samý hoax.

Darcy

nu, na Slovensku už chtějí oddělávat památníky ruských vojáků, sovětských vojáků, barví je a likvidují, nechávají zarastat trávou pole kde padli nebo bojovali s Němci…
Vrcholem bylo, jak si „uctili“ SNP slovenskí politici. Hnus.
Nepřipustili veřejnost k památníku SNP, bylo to na pozvánky, nepozvali některépolitiky, nepozvali ruského diplomata, ALE pozvali německého.. co je podle mně urážka a facka do tváře. Vše pod záštitou zapředanců Rezedentka a Ministr modrá knížka.
V diskusích a kavárnách zaznívají i bludy o tom, jak je třeba strhnout Slavín a dokonce i Bradlo (památník Štefánika..)
Skažená doba i lidé, co chtějí přepsat hrubě historii.

Roman71

Řekl bych, že rozbitá papula brání svobodě projevu mnohem víc 😉

zjentek

Elkon, závidíš Kikině, že mu projde i „nespravedlivé“ (přece roušku jsme měli mít BEZ PARDONU VŠICHNI BEZ ROZDÍLU), viď? Zvykej si, žiješ v ČRdeli!

zjentek

Musím nad tím podumat, protože někteří by si před Ústavou neměli být rovnější než jiní.

Pepa25

Víme pouze, jak se bránil Klaus, nikoliv jak argumentoval soud. Bez znalosti rozsudku nelze vyvozovat jakékoliv závěry …

zjentek

pĚTADVÁCO, ARGUMENTOVAT MOHL JAK CHTĚL.

K čemu je komu dobré vědět, čím a jak argumentoval? Směrodatné je pouze to, že soud vyhrál Klaus. Měl tedy od začátku pravdu, bylo mu od začátku kauzy křivděno a tečka.

Tohle je systém který nad vlastní život ctíš tak bacha na to co řekneš.