Psychotic

Bojíte se o svou budoucnost?

Nemyslím budoucnost státu, ekonomickou krizi a tak podobně, spíš jestli se bojíte o to, co se stane s vámi osobně v krátkodobém časovém horizontu.

Zdá se mi totiž, že se kolem mě množí lidé s permanentními neurózami a stresem z toho, co bude a týden… přitom k tomu není důvod. Nebo alespoň já ho nevidím.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kdo nemá v současné společnosti strach o svoji budoucnost, je buďto mnohonásobný milionář, nebo hazardér.

Další odpovědi
marci1

Ne, přece nebudu svůj život prožívat se strachem. Včerejšek už byl, dnešek tu je a budoucnost, tak ta tu bude, nebo nebude. Žiji dneškem. 🙂

suaeda

Rozumné obavy o budoucnost má asi každý. Zda bude zdraví on a jeho rodina, zda bude mít zaměstnání atp. Nerozumné obavy např. z neustálého strašení z islámu a další podobné zprávy je třeba si moc nebrat. Ustrašeným a stresujícím se lidem se snadněji vládne.
Držím se jedné pravdy, která vychází z východního učení:
Minulost – to co jsme prožili špatně, z toho je třeba se poučit a pak zapomenout.
Současnost – ano to je pro nás nyní důležité. To prožíváme a to můžeme měnit.
Budoucnost – je daleko. Občas se o ní zajímat, ale není třeba se dopředu stresovat, co bude, až bude.

briketka10

Kdo se nebojí, tak nám Všem tady lže a není upřímný.

To já se bojím dalšího úrazu. Už jich bylo dost!
Dalších dní co budou atd.

Kepler

Jako důchodce žijící poklidným způsobem a se zajištěnými financemi, obavy tohoto typu nemám. Jediné, čeho se můžu obávat je postupné zhoršování zdraví a fyzické kondice, ale s tím tak nějak počítám.

Drap

Částečně se bojím, hlavním důvodem jsou zdravotní problémy

dubraro

Bojím.
Není relevantní, že ty důvod nevidíš. Oni jej vidí.

BTW: Pesimista je jen o něco lépe informovaný optimista.

anonym

Moje budoucnost se odvíjí s každou další vteřinou a je třeba si říkat, že nás čeká jen to nejlepší, protože pak se budem mít i na co těšit. :)

NEBOJTE SE ZÍTŘKA!

Nuk nuk

O svou osobní budoucnost nemívám strach nijak permanentně. Dovedu si celkem užívat toho, co mám a nedomýšlet si katastrofy do budoucna.
Posledních pár dníi se ale dějí věci, které mi menší obavy způsobují. Zatím ale doufám, že i to dobře dopadne.

jáára

Nevíme dne, ani hodiny.

ten který je

Všechno je v pořádku, potřebujeme klid a pořádek, který si nenecháme nikým narušovat. 🙂

Malina55

Ano mám. Jde mi o to že za chvíli se budu rozhodovat na jakou školu mám jít. Mám hroznou nejistotu v tom co vlastně jednou chci dělat a jestli by mě to i bavilo.

Jinak se vždy najde něco z čeho být ve stresu.

zjentek

No ještě toto by mi scházelo! Jak se můžu bát o něco, co nemám!

Neguš

Není to strach,ale obavy ano.A ne o svou budoucnost,ale hlavně o budoucnost svých bližních.Při sledování informací nebo jen zábavy v TV,je všechno ok.Jenže jsou i další zdroje informací,a tam už to tak pohodové není.A čím víc informací,tím víc jsou obavy viditelné.Abych mohl normálně fungovat dál,musím to všechno brát také s nadhledem. Zatím vím,že půjdu volit(minimum toho,co mohu a měl bych udělat) a že vyberu takovou stranu,která nabízí radikálně jiný program,než např.současné parlamentní strany(až na jednu výjimku).

Roman71

Jisté obavy mám, ale nemám se čeho bát. To nejlepší totiž teprve přijde!

bolak

O svou černou budoucnost se nebojím.

Kryšpín

Zlatě tomu kdo nic nemá, večer lehne, ráno vstane nikdo mu nic neukradne

defend

Říkám si, není dobře, že jsem již pokročilejšího věku? Na co myslím, a dost často na naši generaci. Nynější situace není růžová, a bude hůř. Přežijí jen Ti nejsilnějšíO svou budoucnost se bojím na tak asi 10 let.Každý den mi vstávání do dne, kdy mám zatím co do talíře a mohu si dělat co chci, připadá jako zázrak.

Fléňa

Taky to vidím, hodně je to z dopadů migrantské krize,,pokud kouknete co páchají v Německu nebo Francii,,tak je opravdu strach z budoucnosti na místě,, zatím mohu klidně spát, dokud je u moci Zeman, tak je sem nepustí,,!! Ale pak přijde někdo zkorumpovanej od amíků a v depresi budeme opravdu všichni! "

Marty Koller

Také se svojí budoucnosti bojím hrozně moc!😟😔