Avatar uživatele
Psychotic

Bojíte se o svou budoucnost?

Nemyslím budoucnost státu, ekonomickou krizi a tak podobně, spíš jestli se bojíte o to, co se stane s vámi osobně v krátkodobém časovém horizontu.

Zdá se mi totiž, že se kolem mě množí lidé s permanentními neurózami a stresem z toho, co bude a týden… přitom k tomu není důvod. Nebo alespoň já ho nevidím.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, suaeda, briketka10, marci1 před 2729 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kdo nemá v současné společnosti strach o svoji budoucnost, je buďto mnohonásobný milionář, nebo hazardér.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Ne, přece nebudu svůj život prožívat se strachem. Včerejšek už byl, dnešek tu je a budoucnost, tak ta tu bude, nebo nebude. Žiji dneškem. 🙂

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Rozumné obavy o budoucnost má asi každý. Zda bude zdraví on a jeho rodina, zda bude mít zaměstnání atp. Nerozumné obavy např. z neustálého strašení z islámu a další podobné zprávy je třeba si moc nebrat. Ustrašeným a stresujícím se lidem se snadněji vládne.
Držím se jedné pravdy, která vychází z východního učení:
Minulost – to co jsme prožili špatně, z toho je třeba se poučit a pak zapomenout.
Současnost – ano to je pro nás nyní důležité. To prožíváme a to můžeme měnit.
Budoucnost – je daleko. Občas se o ní zajímat, ale není třeba se dopředu stresovat, co bude, až bude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Kdo se nebojí, tak nám Všem tady lže a není upřímný.

To já se bojím dalšího úrazu. Už jich bylo dost!
Dalších dní co budou atd.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jako důchodce žijící poklidným způsobem a se zajištěnými financemi, obavy tohoto typu nemám. Jediné, čeho se můžu obávat je postupné zhoršování zdraví a fyzické kondice, ale s tím tak nějak počítám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Částečně se bojím, hlavním důvodem jsou zdravotní problémy

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Bojím.
Není relevantní, že ty důvod nevidíš. Oni jej vidí.

BTW: Pesimista je jen o něco lépe informovaný optimista.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Moje budoucnost se odvíjí s každou další vteřinou a je třeba si říkat, že nás čeká jen to nejlepší, protože pak se budem mít i na co těšit. :)

NEBOJTE SE ZÍTŘKA!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

O svou osobní budoucnost nemívám strach nijak permanentně. Dovedu si celkem užívat toho, co mám a nedomýšlet si katastrofy do budoucna.
Posledních pár dníi se ale dějí věci, které mi menší obavy způsobují. Zatím ale doufám, že i to dobře dopadne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Nevíme dne, ani hodiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Všechno je v pořádku, potřebujeme klid a pořádek, který si nenecháme nikým narušovat. 🙂

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malina55

Ano mám. Jde mi o to že za chvíli se budu rozhodovat na jakou školu mám jít. Mám hroznou nejistotu v tom co vlastně jednou chci dělat a jestli by mě to i bavilo.

Jinak se vždy najde něco z čeho být ve stresu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No ještě toto by mi scházelo! Jak se můžu bát o něco, co nemám!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Není to strach,ale obavy ano.A ne o svou budoucnost,ale hlavně o budoucnost svých bližních.Při sledování informací nebo jen zábavy v TV,je všechno ok.Jenže jsou i další zdroje informací,a tam už to tak pohodové není.A čím víc informací,tím víc jsou obavy viditelné.Abych mohl normálně fungovat dál,musím to všechno brát také s nadhledem. Zatím vím,že půjdu volit(minimum toho,co mohu a měl bych udělat) a že vyberu takovou stranu,která nabízí radikálně jiný program,než např.současné parlamentní strany(až na jednu výjimku).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Jisté obavy mám, ale nemám se čeho bát. To nejlepší totiž teprve přijde!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

O svou černou budoucnost se nebojím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Zlatě tomu kdo nic nemá, večer lehne, ráno vstane nikdo mu nic neukradne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
defend

Říkám si, není dobře, že jsem již pokročilejšího věku? Na co myslím, a dost často na naši generaci. Nynější situace není růžová, a bude hůř. Přežijí jen Ti nejsilnějšíO svou budoucnost se bojím na tak asi 10 let.Každý den mi vstávání do dne, kdy mám zatím co do talíře a mohu si dělat co chci, připadá jako zázrak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fléňa

Taky to vidím, hodně je to z dopadů migrantské krize,,pokud kouknete co páchají v Německu nebo Francii,,tak je opravdu strach z budoucnosti na místě,, zatím mohu klidně spát, dokud je u moci Zeman, tak je sem nepustí,,!! Ale pak přijde někdo zkorumpovanej od amíků a v depresi budeme opravdu všichni! "

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marty Koller

Také se svojí budoucnosti bojím hrozně moc!😟😔

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek