mokrygorky

Bojíte se budoucnosti lidstva?

Inspirovala mě otázka od Čeňka Modrého.
Bojíte se? JAk to bude vypadat, bude krize, atd..
Můj pohled: Hezké to nebude – na jihu ISIS – prý mají tak velké území, že to nejde obsadit. Na východu Ukrajina a Rusko. Státy jsou chudší a dále.
Pokrok jde moc rychle(podle futurologů)
Z evropy bude vypuzena naše kultura a náboženství – převládně Islám a přistěhovalci.
A až bude ropná krize, to raději nechci vědět.
Napište na to váš názor :)
Doplňuji:
Moc pěkná stránka: http://www.fu­turetimeline.net/

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem rád,že někoho můj příspěvek oslovil,ale osobně bych náboženství z tohoto tématu vynechal i,když i to značí jistou hrozbu,ale tentokrát jde spíš o životní zdroje kvůli,kterým se může rozpoutat celosvětová panika či válka silnějšího,už staří židé říkali"NA CO JE DUCHU TĚLO,KTERÉ CHÁTRÁ".

Někdo říká napřed bůh potom rodina a někdo"napřed rodina a pak bůh"nebo na boha zapomene většina těch,kteří lítají v oblacích,když "půjde"do tuhého.

Ale to je jen můj názor na skutečnost,která se nezadržitelně vrhá kupředu a,která je mnohem horší,než nějaký islám s židama dohromady – ti jsou v „záloze“,co se týče jakéhosi Armageddonu,ale samozřejmě,že pro většinu lidí je prioritou vychovávat svoje potomky tvz.„v blažené nevědomosti“,ale komunisti už dávno skončili a teď tu panuje mezinárodní síť – internet,jen vycházím z toho co svět nabízí a rád se podělím s těmi,které tato problematika zajímá či není jim lhostejná a už vůbec nechápu ty,kteří už teď nadávají,když u nás se ještě nic pořádně „nerozjelo“.
Doplňuji:
p.s. třeba příjdou na řadu různé „zlepšováky“,které prodlouží „utrpení"zase o pár set let,protože každý chce přežít,ale jde oto kdo s těmi "vylepšováky"přij­de“…zatím je to „jenom"reálné sci – fi“…HIN SA UVIDÍ! Co už,na vynášení nějakých soudů je brzy i ,když pro jistou část civilizovaného světa je situace"na hraně",nechám se překvapit,protože nic jiného mi nezbývá.

Další odpovědi
gecco

Nebojím…
😉
Pokud jde o společenský vývoj – byl vždycky a bude i nadále (občasné zlikvidování některé části lidstva k tomu prostě patří). A – upřímně, spíše, než zahlcení Evropy ´hordami´ islamistů nebo Rusů očekávám postupné ´nalití´ části společnosti čínské a indické…
😉
Pokud jde o zdroje, je situace horší – Země je prostě schopna (v závislosti na technologiích) uživit jen určité množství lidí – ale ještě ´chvíli´ vydrží – a technologie jsou neustále vyvíjeny (řekněme, že ropnou krizi považuju za mnohem menší problém, než příští krizi potravinovou).
Nerad bych se mýlil – nejbližších 100 let považuju za ještě poměrně poklidných (ale těžko se o tom přesvědčím)…
😉

anonym

Nebojím,jen mám strach ,jak budou žít moje děti a vnoučata.
Jakoukoliv církev bych zakázal!

Drap

Já už to nějak dožiji. Spíše mne znepokojuje osud vnoučat.

redy

Taky sem to video viděla od čeňka.Pak je jiné bohužel nevím jak se jmenuje, bylo to co by se stalo, kdyby zmizeli lidi.Zajímavé bylo, že socha svobody vydržela přes dvěstě let.Jestli někdo víte jak se ten dokument jmenoval, tak prosím dejte vědět.Děkuju

Pepa25

Krize je módní slovo už asi 7 let … Myslím, že je na čase se přestat navzájem strašit.

arygnoc

nie.

budúcnosť ľudstva v ponímaní súčasnej euro-americkej civilizácie neexistuje, túto civilizáciu čaká osud rímskej ríše.

takže vidím skok späť o pár storočí, možno i o tisíc rokov, a budovanie novej civilizácie, možno múdrejšej.

;-Q