Beer4Real

Blue screen of death

Skoro každý den se mi při práci na pc objeví ta jebnutá modrá obrazovka a pc se restartuje, pak šlape dál.
Driver Genius hlásí že mám ovladače aktuální.
Čím jiným se tohle způsobuje, nějaký program nebo tip?
Díky, díky a díky :)
Doplňuji:
S tou pastou máš možná pravdu, minule sem na to čuměl a moc jí tam není.
Můžeš mi říct kde na té modré obrazovce je to číslo chyby?

Nejlepší odpověď
cochee

Může být „chycena“ nějaká součástka, třeba paměťový modul apod. Může se něco přehřívat. Zkusil bych vše, co je přes nějaký konektor, vytáhnout a zase zapojit (paměti, graf. karta…), taky vyfoukat PC stlačeným plynem (vysavač není tak účinný, ale v nouzi jde taky), hlavně žebra chladičů (přitom zabraň protočení ventilátorku). Jestli je to už starší mašinka, možná by to chtělo novou teplovodivou pastu pod chladič.

Ono tam je důležité to číslo chyby, to může leccos napovědět.
Doplňuji:
To je dobře, že jí (té pasty) tam moc není, ideální množství je tenounká vrstvička téměř průsvitná – důležitější je, aby nebyla suchá. Pokud je vláčná, stačí znovu přetáhnout a přiložit chladič. Nejlépe se nanáší pomocí staré platební karty.

Číslo chyby je viz obrázek http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/b/b8/Infi­nite_loop_BSOD­.jpg mezi „***STOP:“ a závorkou a někdy tam bývá i obecné slovní vyjádření, v tomto případě to „nv4_disp“.

Další odpovědi
anonym

Může být špatná RAMka, MB, CPU (jakou mají komponenty teplotu?) nebo zdroj.
Může jít o SW kolizi (aplikace, rezidenty, knihovny…).
___
Teploty – stáhni si Everest (např. http://www.slu­necnice.cz/sw/e­verest/ ).
Kolize – stáhni si Ccleaner (např. https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ) a pročisti tempy, zkontroluj registry a automaticky spouštěné programy.
Pokud jde o testy HW – můžeš si stáhnout UltimateBootCD ( http://www.ul­timatebootcd.com/ ), ale POZOR – některé nástroje mohou být v nebezpečné, nedělej nic, co neznáš (no – MemTest spustit můžeš 😉.
___
Pro jistotu si ale zazálohuj data a připrav se na reinstalaci (případně si ji nech udělat).
Doplňuji:
Pokud budeš pecko čistit (jak píše cochee), pak teplovodnou pastu vyměň (nepřidávej), ale nedávej jí tam moc – pasty má být tak ´akorát´, aby vyplnila vzduchové mezery mezi chipem a chladičem, ale ne, aby tekla po okolí. A vyměň ji pod všemi chladiči, které budeš sundávat.

Dados

S tímto jsem se moc naštěstí zatim nesetkal. Žádnými neaktualnimi ovládací to byt nemůže. Buď máte poslapany OS nebo jste si do PC natáhl nějaký vir. Zkuste pohledat na netu, máte li tu možnost.

Hamon

„S tou pastou máš možná pravdu, minule sem na to čuměl a moc jí tam není.“ – to mě málem rozsekalo :D
Nic ve zlém, ale když ani netušíš, kde přečíst číslo a text STOP chyb, tak je zbytečné cokoli tu psát. Chce to základy. BTW už podle textu chyby se dá odhadnout příčina, zas tolik (obvyklých) jich není.