postcd

Je beztrestné sdílení osobních dat, pokud by s ním uživatel souhlasil jako se součástí podmínek?

Například odpovedi.cz kdyby měly v podmínkách (http://www.od­povedi.cz/pod­minky , se kterými uživatel při registraci souhlasí) to, že si vyhrazují právo s kýmkoliv sdílet informace poskytnuté uživatelem (například email, IP, jméno apod.) a toto právo využili, bylo by to legální nebo za kterých okolností by mohly platit pokutu nebo odškodnění nebo mít jiné patálie?

Nejlepší odpověď
ivzez

Takové podmínky by nebyly v pořádku.

I v případě „vynuceného“ souhlasu s např. „zasíláním obchodních informací“ od poskytovatele nebo od „obchodních partnerů poskytovatele“ nebo jiných „třetích stran“ má uživatel právo takový souhlas kdykoliv odvolat.

Navíc poskytovatel, který vyžaduje souhlas s použitím osobních údajů, musí uživatele informovat, k jakému účelu bude poskytnuté údaje používat, a musí uživatele poučit o jeho (uživatele) právu tento souhlas kdykoliv odvolat…

Nebudu teď hledat přímé odkazy, ale doporučuji pročíst zákon
o ochraně osobních údajů a zákon o poskytování některých služeb.

——
Jen drobná stylistická úprava.

Další odpovědi
Drap

Už takto stanovené podmínky by byly v rozporu se zákonem.- Proto také u odpovědí, je tato část:
Uživatel služby souhlasí s tím, že tyto osobní údaje budou použity výhradně pro účely provozovatele a k provozování služby Odpovědi.cz.