Berušinka

Berušinka se na chviličku vrací =) … aneb Co říkáte na reformu zdravotnictví?

Zdravím všechny po dlouhé době, dneska jsem sem přece jen musela „vlézt“ =D Doufám, že tu byl klídek a pohoda a nikdo nerušil Vaše „odpověďování“ svými pubertálními a nevyspělými výjevy =)
A také doufám, že jsem Vám alespoň maličko chyběla =P

Tak a teď k anketě – dnes otevřu seznam a čtu … o změnách jsem věděla, ale ten článek mě dostal. Dojezd záchranky do 20 minut?! To si snad dělaj fakt p*del! A jaký příplatek za nadstandart?! Jak může někdo dostat méně kvalitní sádru??? Tohle nepochopim, zdravotní péče by měla být poskytována všem stějně – stejně kvalitně (co nejvíc kvalitně!), ale jen těm, co řádně platí. Fakt bych teda zachraňovala život nějakýmu tuberákovi, který si přišel dejme tomu z Rumunska nebo z Ukrajiny, aby tady oxidoval!

Nebudu pokládat otázku typu „Co si o reformě myslíte?“, ale tuhle (tady se ukáže, kdo čte pozorně nejen otázku, protože často se mi stává, že mi někdo odpoví na to, co se neptám): CO A JAK BYSTE VE ZDRAVOTNICTVÍ ZMĚNILI VY? Tím se ptám na úplně všechno – taková „kecací“ otázka.

P.S. Doplňkové otázky pište do diskuze, když už tady je =)
A prosím omluvte můj pravopis – píšu to v rychlosti…

Nejlepší odpověď
mosoj

Ledacos se dá pochopit. Ale že i povinné! očkování proti tetanu je zařazeno do nadstandartu
a bude vakcína horší a lepší !! to můj rozum nebere.
Doplňuji:
Je víc věcí které se mně nelíbí a které lidi kteří bydlí vedle velkých měst nedovedou pochopit.

Moji příbuzní to mají na nejbližší lékařskou pohotovost 80 km !!! a nejen oni ! Bydlí na vimpersku a lékařská pohotovost je až v Č. Budějovicích.

Další odpovědi
venkovan

Mám pocit, že se sádrou je to tak, že za příplatek je nějaká dražší, odlehčená apod., standard bez příplatku je ta kterou dnes dostaneme.
Z toho vyplývá i ten fakt, že čistě teoreticky, základní péče by měla zůstat v dnešní úrovni, kdou bude chtít něco nad ní, tak si připlatí.
Otázkou ale je co se děje za dveřmi. jestli mi lékař řekne, že musí platit pokutu, že překročil v měsící limit vydaných léků, tak je někde něco špatného. Jenže do toho moc dobře nevidíme.
Dojezd záchranky 20 minut. Já záchranářům věřím, že udělají vše, aby včas dojeli i před limitem. Nevěřím politikům a vedení zdravotních pojišťoven, že je nebudou tlačit do toho, že nemusí dojet za 10 minut když mohou, když stačí 20 minut.
Ale na druhou stranu – jsousituace, kdy z určitého střediska vyjede jedna sanita k případu a v jejím okrsku se stane další případ a tam musí jet sanita z jiného regionu – vzdálenějšího. V tom by se to molo tolerovat, že je to prodloužení oprávněné, ne to co někde dělají, že se stanoviště záchranek ruší, protože podle politiků ji máme hustou síť jejich stanovišť.

anonym

Pacient bude mít právo na veškeré informace o svém zdravotním stavu.. No,to je mi reforma,to jsem si myslela,že už na to máme právo dávno!Asi jsem se mýlila,jako vždy!

Drap

Na výměnu by toho bylo hodně. V prvé řadě asi ministra, a potom postupně tomu dávat nějaký rozum. Dalším krokem by asi muselo být zatrhnout rozkrádání peněz určených na zdravotnictví, dříve, než do vlastních zdravotnických zařízení dorazí.