Avatar uživatele
láďa1

Berete stopaře? Je to risk? Asi ano!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4714 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

JE to risk. Já teda neřídím, ale máma většinou stopaře nebere, i když je dřív brávala. A nejen z toho důvodu, že by se bála jich (většina stopařů jsou dneska prostě jen študáci, co chtěj ušetřit flok, ne feťáci nebo zloději – kdy jste naposled četli, že stopař někomu něco udělal?). Bojí se, protože náhoda je blbec a kdyby bourala, mohly by z toho být sakra problémy. Nikdy nevíte, co se mu při bouračce může stát. Nebo co mu kdo za pár dní poradí a on se rozhodne z toho něco vytřískat… :o/
Je to škoda – u nás je prostě mezi lidma jakási nedůvěra. V zahraničí jsem na stop chodila taky, vždycky nás lidi vzali a byli ještě rádi, že si popovídají. Všecko je o lidech, který potkáte, jasně… ale my postkomunističtí jsme fakt jaksi uzavřenější, ostražitější a nedůvěřivější. Ale ono asi není divu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Občas někoho svezu,ale vybírám si.Většinou beru stopařky,těch se nebojím.Taky jsem dříve jezdil hodně stopem,vím jaký to je,když nikdo nezastavuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
janesis

já dříve brávala ale jenom ženy..z chlapů jsem měla strach..ale myslím že stopování u nás už tak nejede jako v zahraničí..já žádného nepotkala ani nepamatuji :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

V dnešní době ? – nejsem sebevrah!
Dříve zcela běžně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

Můj šéf bral stopaře skoro vždy a všude a měl mi trochu za zlé, že já jen málokdy (bral jsem jen vojáky, protože měli ti „hluboko do kapsy“).

A pak jednou zase vzal 2 vojáky a… …havaroval. Jednoho zabil, druhý měl těžký úraz. Ty problémy se soudem a výčitky, které potom měl, bych zažít nechtěl…

A od té doby neberu už vůbec nikoho. A mimochodem – dnes jsou vojáci už profesionálové…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

udelal jsem to jednou, nevypadal tak, ale smrdel jako lejno. uz budu brat jenom vonave slecny:) anebo radsi nikoho – jak pise Já.. pokud vemete stopare a zpusobite nehodu a jeho zraneni, je to na vas… neni nad to, platit cizimu cloveku cely zivot za trvale nasledky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

I ja jsem drive stopovala , ale jen z vesnice do mesta. Kdyz jsem byla mlada , zastavilo nejpozdeji 3 auto. s vekem se doba prodluzovala , a kdyz jsem tam pak stala hodinu , tak jsem stopovani vzdala. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocky

Jsem docela urostlý a občas když stopuju, tak koukám a obdivuji kdo mi zastaví, (jsem studen a docela rád když ujede vlak tak nemusím jít 2hodny pěcha), ale když zastaví mladá holka, tak se ji fakt divím, ja také občas beru, ale také jak koho. Každého také nevemu, proto že nikdy nevíte co.
A k těm holkám jka zde někdo psal že je to jistější, nevím. kolegovi se stalo vzal holku, tak že má jistotu, a oan mu řekla pokud mě nedovezete kam chci du n apolicii a nahlásím že jste mě znásilnil. Co stímto pak má dělat řidič?Myslím že ani u holek dnes není jistota. Toto je můj názor.
Ale pokud je to student beruho, mohl mu ujet vlak jak mě a vím že jsem rad když mě někdo veme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Jako žena, která má navíc v autě většinou aspoň jedno dítě – stopaře zásadně neberu. Co když vytáhne nůž a bude chtít peníze, auto? Nejsem sebevrah.
Když ale vidím děti ze školy mojí dcery, jak čekají na bus a on jede až za půl hodiny… ty vozím neustále. A nemusí ani stopovat. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Jako když jsem jezdil u https://www.e­mons.cz/spedi­ce-pusobnost/mezi­narodni-preprava-zasilek-a-baliku-do-zahranici/ tak jsem občas někoho vzal. Ono je to hlavně proto, že mezinárodní přeprava zásilek je docela osamělá záležitost a občas pokecáte rádi i s někým jiným než s jinými kamioňáky a řidiči. 😉 Takže já jsem bral docela rád. A jestli je to risk? Tak vždycky záleží na tom, komu zastavíte. Já jsem naštěstí dvoumetrový a mám přes sto kilo, takže na mě nikdo nikdy nic nezkoušel. :D

Nový příspěvek