Avatar uživatele
anonym

Bere se jako přestupek, když má auto za jízdy otevřený kufr?

Pár dní zpět jsem to viděl na vlastní oči. Nebyl tam ani žádný náklad s označením, ale prostě kufr dokořán a pochybuju, že řidič přes něj vidí za sebe a má jen omezený výhled přes zrcátka. Kolik by za to mohl vyfasovat pokuty?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kulpix před 2751 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Pokud by to bylo u stařičké Škodovky 105 120, tak by to bylo jako větrolam

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že jako přestupek by to posuzováno bylo z toho důvodu jak píšeš – omezený výhled. Zpětná zrcátka výhled zadním oknem nenahradí, např. při couvání. Pokud je námraza, taky musíš mít očištěná všechna skla. Jaké je rozpětí pokut nemám tušení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

U klasického (současného) auta by to nebyl problém… pokud zůstanou viditelné svítilny, veškerý náklad v kufru je zajištěn tak aby nevypadl, víko neplandá apod… Vždyť s otevřeným kufrem se běžně vozí nadměrný náklad. A pokud náklad nepřesahuje za svítilny víc jak 1m dozadu a 40cm do stran, nemusí být nijak označen.
Kepler: Která se otvírala přímo nahoru… Š100?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

Kepler, prosím, který předpis nařizuje:

„očištěná všechna skla“

Couvání se děje podla bočních zrcátek, není nutnost vidět zadním sklem, často taky bývají polepeny celoplošně reklamou a splní TK.

před 2748 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Od Spartaka, přes Š 1000 MB, Š100 a pak všechny pozdější typy až dodnes všechny měly panty u čelního skla. Aspoň pokud mě paměť neklame 🙂

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Spartak a Oktavie (stará) těžko. Ty měly kufr vzadu a motor vepředu.
Š 100,110 měly kufr vepředu a panty u čelního skla kufr vepředu, motor vzadu. Š105,120 atp. měly panty na levé straně , kufr vepředu a motor vzadu.

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, máš pravdu. Ode mně nepřesnost. Měl jsem na mysli jen umístění pantů jakéhokoliv víka.

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Kryšpín: to sotva, tyhle škodovky měly panty víka kufru na straně a otvíraly se bokem.

před 2751 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek