Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď.

Ještě žiji !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rakira

Je to pro mě už bohužel chronická závislost!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nikdy dlouho nevydržím nedýchat, protože (doplňtě důvod prosím)

tělo si odmítá zvyknout a vždy mě přesvědčí že bych s tím měl skončit.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anemone

Je to pro mě už bohužel chronická závislost!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Jiná odpověď.

Na to dýchání pozor! Zemřel nám soused. A příčina? Přestal dýchat.

Upravil/a: Bičiště

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bios

Ano, protože (doplňtě důvod prosím)

Protože potřebuji kyslík. A ještě chci žít abych mohl udělat hromadu věcí. Jako například: mít rodinu, dostudovat, přesvědčit nějaké lidi o své pravdě a přijmout že pravdu mají většinou jiní, atd…

Upravil/a: Bios

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ALDC

Je to pro mě už bohužel chronická závislost!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Jiná odpověď.

Nezamýšlel jsem se nad tím. Ale teď když nad tím uvažuji tak nevím. Dýchání je automatické a nedýchat dlouho nevydržím. Možná to je pro život důležité stejně jako přijímat potravu. 🙂

Upravil/a: luckykubrt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Je to jednoduché, protože druhým mechanismem je dechová automatika. Je umístěna v prodloužené míše a ve Varolově mostě. Jeho eferentní dráha prochází bílou hmotou páteřní míchy mezi laterálním a ventrálním kortikospinálním traktem. Axony neuronů zajišťují

Řízení volního dýchání

Volní dýchání je řízeno z mozkové kůry. Pomocí descendentních drah tractus cortico-spinalis vysílá impulsy k respiračním motoneuronům. Díky volnímu dýchání můžeme na omezenou dobu zadržet dech, měnit frekvenci dýchání a jeho hloubku.
Řízení dechové automatiky

Druhým mechanismem je dechová automatika.

Je umístěna v prodloužené míše a ve Varolově mostě. Jeho eferentní dráha prochází bílou hmotou páteřní míchy mezi laterálním a ventrálním kortikospinálním traktem.

Axony neuronů zajišťujících vdech končí na motoneuronech n. phrenicus umístěných v segmentech C3–C5 a motoneuronech ovládajících zevní interkostální svaly v segmentech Th1–Th7. Vlákna spojená s výdechem
končí na motoneuronech vnitřních mezižeberních sva­lů.

_________________

Když už si „půjčujete“ cizí text, uvádějte aspoň zdroj!!!
(Příště nahlásím.)

Zdroj: http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Nervov%C3%A1_re­gulace_d%C3%BDch­%C3%A1n%C3%AD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smode

Jiná odpověď.

:D jak kdy. Pokud jsem chtěl večer spát a někdy si jako malý vzpomněl: „no jo, já vlastně musím pořád dýchat“ tak mě to unavovalo ale zároveň jsem se bál usnout protože jsem se bál že dýchat zapomenu…ale.. nezapomněl :) Tehdy mě to před usnutím nebavilo. Když jako velký po letech při potápění vyplavu z třeba z 6mi metrů na hladinu tak mě následný nádech vždy baví velice! :)

Upravil/a: Smode

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Ano, protože (doplňtě důvod prosím)

Žiju a užívám si to.

Upravil/a: Kulpix

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Seznam.cz

Ano, protože (doplňtě důvod prosím)

To je zaměstnání mého aerobního nositele těla. Neustále čistit okolní vzduch od prachu, odéru, bakterií a roztočů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek