Drap

Jiná odpověď.

Ještě žiji !

Rakira

Je to pro mě už bohužel chronická závislost!

Arne1

Nikdy dlouho nevydržím nedýchat, protože (doplňtě důvod prosím)

tělo si odmítá zvyknout a vždy mě přesvědčí že bych s tím měl skončit.

Anemone

Je to pro mě už bohužel chronická závislost!

Bičiště

Jiná odpověď.

Na to dýchání pozor! Zemřel nám soused. A příčina? Přestal dýchat.

Bios

Ano, protože (doplňtě důvod prosím)

Protože potřebuji kyslík. A ještě chci žít abych mohl udělat hromadu věcí. Jako například: mít rodinu, dostudovat, přesvědčit nějaké lidi o své pravdě a přijmout že pravdu mají většinou jiní, atd…

ALDC

Je to pro mě už bohužel chronická závislost!

luckykubrt

Jiná odpověď.

Nezamýšlel jsem se nad tím. Ale teď když nad tím uvažuji tak nevím. Dýchání je automatické a nedýchat dlouho nevydržím. Možná to je pro život důležité stejně jako přijímat potravu. 🙂

ivzez

Je to jednoduché, protože druhým mechanismem je dechová automatika. Je umístěna v prodloužené míše a ve Varolově mostě. Jeho eferentní dráha prochází bílou hmotou páteřní míchy mezi laterálním a ventrálním kortikospinálním traktem. Axony neuronů zajišťují

Řízení volního dýchání

Volní dýchání je řízeno z mozkové kůry. Pomocí descendentních drah tractus cortico-spinalis vysílá impulsy k respiračním motoneuronům. Díky volnímu dýchání můžeme na omezenou dobu zadržet dech, měnit frekvenci dýchání a jeho hloubku.
Řízení dechové automatiky

Druhým mechanismem je dechová automatika.

Je umístěna v prodloužené míše a ve Varolově mostě. Jeho eferentní dráha prochází bílou hmotou páteřní míchy mezi laterálním a ventrálním kortikospinálním traktem.

Axony neuronů zajišťujících vdech končí na motoneuronech n. phrenicus umístěných v segmentech C3–C5 a motoneuronech ovládajících zevní interkostální svaly v segmentech Th1–Th7. Vlákna spojená s výdechem
končí na motoneuronech vnitřních mezižeberních sva­lů.

_________________

Když už si „půjčujete“ cizí text, uvádějte aspoň zdroj!!!
(Příště nahlásím.)

Zdroj: http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Nervov%C3%A1_re­gulace_d%C3%BDch­%C3%A1n%C3%AD

Smode

Jiná odpověď.

:D jak kdy. Pokud jsem chtěl večer spát a někdy si jako malý vzpomněl: „no jo, já vlastně musím pořád dýchat“ tak mě to unavovalo ale zároveň jsem se bál usnout protože jsem se bál že dýchat zapomenu…ale.. nezapomněl :) Tehdy mě to před usnutím nebavilo. Když jako velký po letech při potápění vyplavu z třeba z 6mi metrů na hladinu tak mě následný nádech vždy baví velice! :)

Kulpix

Ano, protože (doplňtě důvod prosím)

Žiju a užívám si to.

Seznam.cz

Ano, protože (doplňtě důvod prosím)

To je zaměstnání mého aerobního nositele těla. Neustále čistit okolní vzduch od prachu, odéru, bakterií a roztočů.